Powraca Polonijna Konferencja „Quo Vadis”

Polacy w Kanadzie Top News paźd 11, 2017 at 4:00 pm

Po trzyletniej przerwie, w wielkim stylu powraca Polonijna Konferencja „Quo Vadis”. Będzie to już jedenasta edycja w sumie, a siódma, która odbędzie się w Kanadzie. 

Organizatorzy konferencji, od lewej Ania Barycka, Andrzej Dąbrowski, Natalia Kusendova, Michał Kustra, Michelle Gajewski oraz Kamil Podleszański

Organizatorzy konferencji, od lewej Ania Barycka, Andrzej Dąbrowski, Natalia Kusendova, Michał Kustra, Michelle Gajewski oraz Kamil Podleszański

Ci, którzy mieli okazję być jej uczestnikiem wiedza, że konferencja to nie tylko profesjonalne dyskusje, merytoryczne prezentacje i przemówienia, ale przede wszystkim skarbnica kontaktów — wszystko po to, aby podtrzymywać polska tożsamość oraz budować pozytywny wizerunek polskiej społeczności za granicą.
W Polskiej społeczności niczym bumerang powracają pytania, co zrobić, aby Polacy na obczyźnie podtrzymywali polską kulturę i język, aby chętniej korzystali z polskich usług biznesowych oraz co ważne, poszerzali swoją reprezentację w kanadyjskim Parlamencie.
O to, jak w tym roku wyglądać ma kolejna, polonijna konferencja w Kanadzie zadbało sześciu młodych, zdolnych i niezwykle kreatywnych ludzi Ania Barycka, Andrzej Dąbrowski, Natalia Kusendova, Michał Kustra, Michelle Gajewski oraz Kamil Podleszański.

To dzięki nim przez dwa dni, 13 i 14 października w Burlington, będziemy mogli wziąć udział w ciekawych debatach i panelach dyskusyjnych, wysłuchać szeregu znakomitych i bardzo znanych wykładowców, nauczyć się nowych działań służących promocji naszego narodu nie tylko w Kanadzie, ale także za granicą oraz poszerzyć nasze kontakty i nawiązać nowe znajomości.
Tegoroczna konferencja zatytułowana została, „Quo Vadis – Nowa Fala”. Nazwa kojarzyć ma się z nowa generacja i powrotem niczym falą, do starego cyklu konferencji Quo Vadis. Jednocześnie w tych samych dniach, w tym samym miejscu odbywać się będzie zjazd Kongresu Polonii Kanadyjskiej. Jest to punkt przełomowy w dotychczasowych konferencjach, gdyż celowo połączy i skupi dwie, a nawet i trzy generacje polonijne.
Konferencja jak zwykle odbywać się będzie pod patronatem Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto, a w sobotę w panelu dyskusyjnym weźmie udział Andrzej Kurnicki, Ambasador Polski w Kanadzie.

Cały program konferencji znajduje się na stronie: quovadisconferences.org.
Konferencja Quo Vadis odbędzie się w dniach 13 i 14 października 2017r., w Burlington Banquet Halls & Community Center przy 2316 Fairview Street, w mieście Burlington, ON. Bilety można nabyć na stronie www.quovadisconferences.org oraz pisząc na email: QuoVadisConferencesCanada@gmail.com

Adrianna Tomkowiak