Spalił żywcem rodziców i siostrę

Kanada Top News paźd 11, 2017 at 12:30 pm
Państwo Klaus

Państwo Klaus

W niewielkiej miejscowości Castor w Albercie kilka lat temu doszło do rodzinnej tragedii. Starsze małżeństwo i ich córka spłonęli w pożarze domu. Po trwającym wiele miesięcy śledztwie syn ofiar, 42-letni Jason Klaus, został oskarżony o potrójne morderstwo i umyślne podpalenie domu. 23 października br. ruszy proces w tej bulwersującej sprawie.

Do tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością Castor doszło w grudniu 2013 roku. Dom państwa Klaus doszczętnie spłonął. Okazało się, że podczas pożaru mieszkańcy przebywali w środku.

Szczątki 61-letniego Gordona Klausa i jego 40-letniej córki Moniki zostały znalezione w pogorzelisku. Ciało 62-letniej matki nigdy nie zostało odnalezione. Śledczy przypuszczają, że jej szczątki doszczętnie spłonęły.

Po przeprowadzonych ekspertyzach orzeczono, że doszło do zabójstwa.

Siostra oskarżonego zginęła podczas pożaru. Jej brat został oskarżony o morderstwo

Siostra oskarżonego zginęła podczas pożaru. Jej brat został oskarżony o morderstwo

Syn państwa Klaus, Jason, został głównym podejrzanym. W wywiadzie dla mediów, którego udzielił niedługo po pożarze domu zaprzeczał, że miał coś wspólnego ze śmiercią swoich rodziców i siostry. Mężczyzna nawet skarżył się, że policja traktuje go jak podejrzanego.

W sprawę morderstwa zamieszany jest również znajomy Klausa, obecnie 33-letni Joshua Frank.

Mężczyzna również został oskarżony o potrójne morderstwo pierwszego stopnia i umyślne podpalenie domu oraz o szczególne okrucieństwo wobec psa, który również zginął podczas pożaru.

Obaj podejrzani przebywają w areszcie od sierpnia 2014 roku. Proces w sprawie potrójnego morderstwa rozpocznie się dopiero teraz – 23 października.

Jason Klaus

Jason Klaus