Pogoda sprawia nam miłe niespodzianki

Lokalnie Top News paźd 23, 2017 at 6:00 am
Dzięki pogodzie do bardzo udanych należy zaliczyć tegoroczny Scotiabank Toronto Waterfront Marathon.

Dzięki pogodzie do bardzo udanych należy zaliczyć tegoroczny Scotiabank Toronto Waterfront Marathon.

Zbliżamy się do końca października, a pogoda wciąż niemalże letnia.

W sobotę i niedzielę temperatura powietrza przekroczyła 22°C, a dzięki dużej wilgotności powietrza była odczuwana jako jeszcze cieplejsza, w okolicach 25°C. W porównaniu ze średnią temperatury w tym czasie w przeszłości różnica jest szokująca. Zwykle o tej porze roku temperatura powietrza nie przekraczała 12,5°C.

Z takiego obrotu sprawy możemy się tylko cieszyć, bo aura pozwala mieszkańcom wciąż dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu. Tłumy torontończyków można było spotkać w parkach ubranych w koszulki z krótkimi rękawami, a wielu zakładało zamiast długich spodni, krótkie szorty.

Dzięki pogodzie do bardzo udanych należy zaliczyć tegoroczny Scotiabank Toronto Waterfront Marathon, w którym wzięło udział tysiące biegaczy.

aapogoda2W innych częściach południowego Ontario temperatura powietrza była jeszcze wyższa i przekraczała 26°C. Taką temperaturę odnotowano na przykład w Windsor.

Nie chcielibyśmy państwa martwić, ale taka pogoda nie potrwa długo. Agencja meteorologiczna Environment Canada wprawdzie na poniedziałek zapowiada w Toronto wciąż wysoką temperaturę 20 stopni Celsjusza, to spodziewany jest deszcz, którego opady będą trwały przez kilka następnych dni. Pod koniec tygodnia temperatura również spadnie do 15 stopni w ciągu dnia i 5 w nocy. Spadek temperatury będzie różny, zależnie od regionu.