Przepłukiwał gardło z kurzu za pomocą whisky

Lokalnie Top News paźd 23, 2017 at 10:00 am
aakierowca2

Maszyna, którą prowadził pijany operator została odholowana do bazy.

Operator maszyny czyszczącej ulice zwrócił uwagę kierowców swoją niezwykle powolną jazdą i wzmacnianiem się podczas jazdy piciem alkoholu.

Sierżant Kerry Schmidt z wydziału bezpieczeństwa ruchu drogowego OPP mówi, że policja otrzymała kilka telefonów od osób, które widziały kierowcę zamiatarki, który miał podczas jazdy po Queen Elizabeth Way popijać alkohol.

Policjanci, którzy odpowiedzieli na wezwanie przez jakiś czas obserwowali operatora maszyny. Doniesienia kierowców potwierdziły się. W związku z tym kierowcę aresztowano, a maszynę czyszczącą odholowano do bazy.

Operator maszyny, 48-letni mieszkaniec Mississaugi został oskarżony o niebezpieczną jazdę, prowadzenie pojazdu drogowego ze stężeniem alkoholu we krwi przekraczającym dopuszczalny poziom (80 miligramów na 100 mililitrów krwi) i posiadanie otwartego alkoholu w pojeździe.

- To, co zrobił operator tej maszyny było bardzo niebezpieczne – mówi Schmidt – Maszyna czyszcząca to duży, ciężki, przemysłowy pojazd.

Sierżant OPP przypomniał, że w tym roku w Ontario zginęły 33 osoby, a ponad 4000 zostało rannych w wyniku wypadków spowodowanych przez osoby będące pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Schmidt podziękował tym wszystkim, którzy zgłosili na policję przypadek pijanego kierowcy i zachęcał innych, by zgłaszali podobne przypadki.

- Każdy z nas ma ogromną rolę do odegrania w poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego – powiedział.