Nowe łóżka szpitalne w zamkniętych uprzednio placówkach

Lokalnie Top News paźd 24, 2017 at 10:01 am
Humber River Regional Hospital w Toronto został zamknięty, po otwarciu nowej placówki w 2015 r. Teraz rząd Ontario zdecydował, że znajdzie tam miejsce dla 150 pacjentów.

Humber River Regional Hospital w Toronto został zamknięty, po otwarciu nowej placówki w 2015 r. Teraz rząd Ontario zdecydował, że znajdzie tam miejsce dla 150 pacjentów.

Rząd Ontario chce ponownie otworzyć część zamkniętych placówek opieki zdrowotnej w Toronto.

Decyzja o ponownym otwarciu szpitali związana jest z brakiem łóżek szpitalnych, co może spowodować poważny kryzys w służbie zdrowia w sezonie grypowym.

Minister zdrowia prowincji powiedział w poniedziałek, że rząd wyda około 100 milionów dolarów, aby udostępnić 1200 dodatkowych miejsc w szpitalach w całym Ontario. Minister wyraził nadzieje, że większość łóżek będzie dostępna w przeciągu dwóch-trzech tygodni.

Część z tych funduszy przeznaczona zostanie na opiekę nad pacjentami, którzy wyjdą ze szpitala. Ma być dostępne 150 miejsc noclegowych w dzielnicy Humber River w Toronto, zamknięte uprzednio w 2015 roku i 75 miejsc w ośrodku Hillcrest, który zakończył działalność w 2013 roku.

Ponadto ma być stworzone 207 jednostek wsparcia dla seniorów, którzy będą potrzebowali pomocy poszpitalnej. Minister mówił też o stworzeniu około 500 „tymczasowych pomieszczeń opiekuńczych” dla 1700 pacjentów, którzy będą potrzebowali pomocy, ale nie będą wymagali hospitalizacji.

Choć minister zdrowia określił te pomieszczenia „tymczasowymi”, to mają one być trwałe. Według badań w ontaryjskich szpitalach zajętych jest około3000 łóżek przez osoby, które nie wymagają intensywnej opieki, ale wciąż potrzebują pewnego poziomu pomocy, której nie są sobie w stanie zapewnić w domu na własną rękę.

Minister Hoskins zaznaczył, że decyzja czy dodatkowe łóżka pozostaną dostępne po sezonie grypowym zależy od względów budżetowych.

Stowarzyszenie Szpitali w Ontario (Ontario Hospital Association) poinformowało w zeszłym miesiącu, że tego lata oczekiwanie na pomoc lekarską na oddziałach pierwszej pomocy, w przypadkach pacjentów, których stan nie zagrażał ich życiu, było najdłuższe od czasu, gdy zaczęto przeprowadzać takie badania, czyli od 9 lat. Stowarzyszenie nazwało ten stan „kryzysem zdolności” niesienia pomocy pacjentom i zaapelowało o odpowiednią reakcję władz prowincji i federalnych.

Wiele wskaźników wskazuje na to, że czeka nas ciężki sezon grypy w tym roku. Niektóre kraje na półkuli południowej, które właśnie przeszły zimę, takie jak Australia, zmagały się ze szczególnie nieprzyjemnym szczepem wirusa.

Mimo tych ostrzeżeń minister Hoskins jest optymistą.

- Rozsądnie myśląc uważam, iż jesteśmy przygotowani do sezonu grypowego. Szpitale mają zdolność reagowania na trudne sytuacje – stwierdził minister.

Działania rządu poparła szefowa ontaryjskiej NDP Andrea Horwath, która powiedziała, że dodatkowe łóżka i fundusze „są mile widziane’, a „rząd stara się rozwiązać problem”, który sam w przeszłości stworzył zamykając niektóre placówki opieki zdrowotnej.