61,000 zmywarek do naprawy

Lokalnie Series Top News paźd 25, 2017 at 6:00 am

aazmywarki3

W wielu domach może znajdować się potencjalne źródło pożaru – ostrzega Health Canada.

Ministerstwo Zdrowia – Health Canada – wezwało do naprawy tysiące zmywarek do naczyń, które mogą spowodować groźny pożar.

Problemem jest niewłaściwy kabel zasilający zainstalowany w zmywarkach. W pewnych okolicznościach może on rozgrzać się do temperatury, która może wywołać ogień. Zagrożenie nie jest małe, bo dotyczy 61 tysięcy maszyn zmywających sprzedanych między styczniem 2013 roku a majem roku 2015.

Niebezpieczne zmywarki sprzedawane były pod takimi markami jak Bosch, Thermador, Gaggenau, Kenmore i Jenn-Air. Oto lista modeli, które wymagają szybkiej naprawy:

aazmywarki

Aby ustalić, czy urządzenie znajduje się na liście wadliwych zmywarek trzeba odnaleźć numery seryjne modelu, który posiadamy. Znajdują się one na górze panelu wewnętrznego zmywarki lub po jego prawej stronie.

Na szczęście na terenie Kanady nie odnotowano przypadków pożarów spowodowanych przegrzaniem kabla zasilającego tych zmywarek. Odnotowano je natomiast w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedano w sumie 408 tysięcy wadliwych maszyn.

Pełną listę modeli, które powinny być wycofane z użytku można zobaczyć na stronie internetowej Health Canada.

Posiadaczom wadliwych zmywarek zaleca się natychmiastowe zaprzestanie ich używania i kontakt z Safety Recall Hotline pod numerem 1-888-965-5813 w celu umówienia bezpłatnej inspekcji i naprawy wadliwego sprzętu.