Stary człowiek oskarżony o podpalenie swojego domu

Lokalnie Top News paźd 26, 2017 at 6:00 am

aawybuch

Niewidomy 76-letni mężczyzna przebywał w piwnicy swojego domu w chwili, gdy ten dom dosłownie zwalił mu się na głowę.

W jego domu przy Gibson Avenue w Hamilton wybuch nastąpił dokładnie we wtorek o 3 po południu. Cały piętrowy dom się zawalił, a jego szczątki rozrzucone zostały po okolicy. W niektórych sąsiadujących posesjach wypadły szyby.

Przybyle na miejsce ekipy ratunkowe wkrótce uwolniły starszego mężczyznę, który z niegroźnymi obrażeniami został odwieziony do szpitala. Kilka godzin później, po długich staraniach strażaków z gruzów domu wyciągnięty został pies-przewodnik niewidomego, czarny Labrador Retriever o imieniu Flannel. On też wyszedł z całej katastrofy bez większego szwanku, choć był trochę oszołomiony. Flannel został odwieziony do weterynarza na badania kontrolne.

Sąsiedzi niewidomego właściciela domu opowiadają, że w ostatnich miesiącach, po śmierci żony popadał w coraz większą depresję.

- On nawet przestał odpowiadać na pozdrowienia, nie mówił już nawet zwykłego „hi” – opowiada jeden z sąsiadów, Rick Riley – Jestem w szoku po tym, jak spotkało go kolejne nieszczęście.

Po wybuchu dopływ gazu został odcięty do okolicznych domów. Dopiero po zbadaniu przyczyn eksplozji jego dostawy zostały przywrócone.

W środę po przeprowadzeniu dochodzenia przez Ontario Fire Marshal i policję z Hamilton potwierdzono, że wybuch był spowodowany eksplozją gazu ziemnego. Winnym wybuchu był sam właściciel domu, Murdoch Campbell, który został oskarżony o podpalenie.