“Odpoczynek zimowy” dla bezdomnych

Lokalnie Top News paźd 28, 2017 at 10:00 am

aabezdomni W połowie listopada otwarte zostaną dwa nowe sezonowe ośrodki dla bezdomnych. Dysponować one będą 135 łóżkami.

Miejsca te nie są finansowane z miejskich funduszy, ale przez społeczne organizacje „non-profit”. Ich członkowie będą sprawowali nad obiema noclegowniami pieczę.

aabezdomni3- Największą zmianą w funkcjonowaniu naszych ośrodków jest wydłużony sezon zimowy. Noclegownie będą otwarte od 15 listopada do 15 kwietnia 2018 roku codziennie przez 24 godziny na dobę – mówi Paul Raftis, dyrektor generalny organizacji Shelter, Support and Housing Administration – W ubiegłym roku doszliśmy do wniosku, że nasze ośrodki działały zbyt krótko ze szkodą dla podopiecznych, którzy znaleźli się na ulicy, gdy wciąż było jeszcze zimno. W tym roku zwiększyliśmy ilość łóżek i czas, w którym będą one dostępne.

W sumie w schroniskach dla bezdomnych przybędzie 250 nowych miejsc. Dodatkowe miejsca uruchomi Armia Zbawienia w schronisku w Leslieville, gdzie miejsce znajdzie 63 osoby. Kolejne 63 miejsca znajdą się w Seaton House, zlokalizowanym w centrum Toronto.

W sumie miasto na pomoc dla bezdomnych wyda 7 milionów dolarów. W budżecie miejskim finansowanie tej pomocy znajduje się pod pozycją „usługi odpoczynku zimowego”.