Polak zamordowany w swoim mieszkaniu w Toronto

Lokalnie Top News paźd 29, 2017 at 6:00 am

aamorderstwo2W apartamencie w North York znaleziono ciężko rannego mężczyznę. Po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Funkcjonariusze policji zostali wezwani do mieszkania w domu przy Wakunda Place, w pobliżu O’Connor Drive późnym wieczorem w sobotę. Tam znaleźli nieprzytomnego mężczyznę z ciężkimi obrażeniami ciała.

Osoba, która wezwała policjantów opowiada, że zapukali do niego sąsiedzi mówiąc, że „coś się stało z Henrym”. Razem z nimi wszedł do mieszkania, gdzie zobaczył leżącego na podłodze mężczyznę.

Policyjny radiowóz pod blokiem, w którym mieszkała ofiara morderstwa.

Policyjny radiowóz pod blokiem, w którym mieszkała ofiara morderstwa.

- Widziałem jego ciało w kałuży krwi. Nie wiem czy to były rany kłute, ale było dużo krwi – mówi – To był miły facet. Nie wiem, dlaczego ktoś go zabił.

Przypomniał sobie, że kilka lat temu Henry został pobity w budynku przez innego człowieka.

Śledztwo jest na razie w swojej wstępnej fazie. Detektywi z wydziału zabójstw traktują śmierć mężczyzny jako podejrzaną.

Uaktualnienie

W niedzielę policyjni śledczy ujawnili tożsamość zamordowanego mężczyzny. Jest nim mieszkaniec Toronto, 60-letni Henryk Dąbrowski. Sekcja zwłok, przeprowadzona w niedzielę potwierdziła, że przyczyną śmierci były „rany kłute tułowia”.

Detektywi z wydziału zabójstw prowadzą intensywne śledztwo. Na razie nie podano żadnych informacji o podejrzanych.

Policja zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby pomóc w śledztwie o telefon pod numer 416-808-7400, lub anonimowo do Crime Stoppers pod numerem 416-222-TIPS (8477), bądź wpisując informacje na stronie internetowej www.222tips.com.