Z centrum Vaughan do centrum Toronto w 42 minuty.

Lokalnie Top News paźd 29, 2017 at 10:00 am

aametroOd chwili podjęcia decyzji o budowie minęło przeszło dziesięć lat. Teraz do uruchomienia przedłużenia 1 linii metra zostało mniej niż 2 miesiące.

aametro2Na świeżo wybudowanej trasie znajdzie się sześć nowych stacji metra z końcowym przystankiem w Vaughan.

Gary Gladstone jest jednym z tych, który niecierpliwie odlicza dni do chwili, gdy będzie mógł wsiąść do wagonu metra i dojechać z domu w Vahghan do pracy w centrum Toronto. W tej chwili zabiera mu to co najmniej półtorej godziny. Jak metro ruszy, podróż nie powinna trwać o połowę krócej.

- To niewiarygodne – mówi – Tak to wszystko poszło i do dnia odjazdu jest mniej niż 50 dni.

Joanna Kervin, dyrektor ds. planowania w TTC mówi, że kierownictwo przedsiębiorstwa komunikacyjnego, że z nowo wybudowanej linii metra będzie korzystało okołó 26 milionów pasażerów rocznie.

aametro3- Powiedzmy, że nasze przewidywania są dość konserwatywne, mamy nadzieję, że ta liczba zostanie przekroczona – mówi Kervin. Podkraśla przy tym, że podróż ze stacji Vaughan do stacji Union zajmie 42 minuty. Bez korków i opóźnień.

Tak dokładne wyliczenie i szybki przejazd możliwy jest dzięki nowej linii sygnalizacyjnej, zwanej automatyczny systemem obsługi pociągu. Została ona już skrupulatnie i w pełni przetestowana przez pracowników TTC. Działa bez zarzutu.

Rozpoczęcie kursowania pociągów kolejki podziemnej na przedłużeniu 1 linii metra wyznaczone jest na 17 grudnia.