Bryan Adams wydał płytę i rusza w gigantyczną trasę koncertową

Kanada Top News paźd 31, 2017 at 12:30 pm

zz adams3Bryan Adams to nie tylko popularny rockman. To także uznany fotograf, który sam zrealizował artystyczny klip do singla promującego najnowszą płytę.

Czarno-białe, stylowe wideo powstało do ballady “Please Stay”. Motywem przewodnim teledysku jest kosmos i wszechświat (patrz poniżej).

Please Stay” promuje album “Ultimate”, który ukaże się w Kanadzie 3 listopada. Zawiera 21 utworów wyselekcjonowanych spośród 13 albumów studyjnych, 5 albumów koncertowych i ponad 75 singli. Obok klasyków na płytę trafiły też dwa nowe utwory – “Ultimate Love” oraz “Please Stay”.

– Jako muzyk i kompozytor ciągle tworzę nowe rzeczy – wyjaśnia Adams. – Tak więc mimo, że to ultimate collection, to zawsze patrzę w przyszłość. “Please Stay” i “Ultimate Love” to wydaje mi się odpowiednie utwory na te niepewne czasy, w których potrzebujemy miłości bardziej niż kiedykolwiek.

W ramach promocji wydawnictwa, Bryan Adams rozpoczyna już za kilka dni intensywną światową trasę koncertową. Rozpoczyna ją w Europie, ale dopiero w maju wystąpi w hali Torwar w Warszawie. Wystąpi też w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz w Australii i Oceanii. Najwięcej koncertów – dziewięć – zaplanowano w Wielkiej Brytanii.

W Toronto występował ostatnio 30 września podczas Invictus Games.

W październiku 2015 roku Adams wydał swój trzynasty album studyjny “Get Up!”.

Screen Shot 2017-10-31 at 08.57.56

W trakcie ponad 30-letniej kariery sprzedał przeszło 65 milionów płyt, jeździł w trasy koncertowe po sześciu kontynentach oraz zdobywał pierwsze miejsca w ponad 40 krajach na świecie. Został odznaczony Orderem Kanady, wprowadzony do Canadian Music Hall of Fame oraz posiada gwiazdę na Canadian Walk of Fame.

Był również kilkukrotnie nominowany do Oscara, Złotych Globów oraz Grammy. Posiada także gwiazdę na Hollywood Walk of Fame i został wprowadzony do Wembley’s Square of Fame.

Na swoim koncie ma liczne hity, takie jak “(Everything I do) I Do It For You”, “Heaven”, “Summer of 69”, “Have You Ever Really Loved a Woman?” czy “Please Forgive Me”.