Katastrofalny karambol na autostradzie 400. Wybuchły cysterny z paliwem.

Lokalnie Series Top News list 1, 2017 at 6:00 am

aakraksa5

Wielka kraksa na autostradzie 400 pod Barrie. Są ofiary śmiertelne.

Do wypadku doszło na północ od HWY 88 niedługo przed północą. W sumie zderzyło się 14 pojazdów, w tym wiele ciężarówek, a wśród nich co najmniej dwie cysterny wypełnione paliwem. Doszło do eksplozji.

aakraksa- To jest katastrofalne. Nie pamiętam, bym kiedykolwiek widział coś równie niszczycielskiego co tej nocy – mówi sierżant Kerry Schmidt z Ontario Provincial Police.

Jeden ze świadków katastrofy mówi, żę widział jak jeden truck uderzył w tył poprzedzającego, a potem nastąpiła reakcja łańcuchowa i wpadały na siebie kolejne samochody.

- Potem usłyszałem jakieś trzaski, a potem nastąpił głośny wybuch tuż za dachem mojego pojazdu. Wysiadlem z samochodu i się obejrzałem. To była jedna eksplozja za drugą – opowiada.

aakraksa3Sierżant Schmidt mówi, że funkcjonariusze nie mają jeszcze pełnej liczby ofiar śmiertelnych i rannych. Do tej pory potwierdzono śmierć kierowców cystern..

- Nasz zespół wsparcia sprawdza cały teren, aby ustalić czy są jeszcze inne ofiary, których jeszcze nie zidentyfikowaliśmy – powiedział Schmidt.

Autostrada 400 jest zamknięta w obu kierunkach między HWY 88 a HWY 89.

Z relacji sierżanta Schmidta wynika, że z powodu wysokiej temperatury nawierzchnia autostrady mocno ucierpiała, co oznacza, że ten odcinek drogi może pozostać zamknięty przez dłuższy czas.

aakraksa4