“Knur z Hollywood” zasmakował w torontońskiej aktorce?

Lokalnie Top News list 1, 2017 at 10:00 am
W towarzystwie Harveya Weinsteina pokazywała się ambitna polska aktorka Weronika Rosati, córka byłego polskiego ministra spraw zagranicznych, Dariusza Rosatiego.

W towarzystwie Harveya Weinsteina pokazywała się ambitna polska aktorka, Weronika Rosati, córka byłego polskiego ministra spraw zagranicznych, Dariusza Rosatiego. Tutaj - na Placu Zamkowym w Warszawie.

Aktorka z Ontario postanowiła pozwać do sądu znanego hollywoodzkiego producenta filmowego, Harveya Weinsteina.

Tym samym dołączy do grona innych gwiazd, które po seksualnym skandalu ujawnionym przez media postanowiły oskubać Weinsteina z jego pieniędzy.

Aktorka, która nie podaje do publicznej wiadomości swojego nazwiska, oświadczyła, że została napadnięta seksualnie przez Weinsteina, gdy brała udział w filmie kręconym w Toronto i okolicach. Zażądała milionów dolarów w ramach odszkodowania w związku – jak twierdzi – z cierpieniami psychicznymi: poczuciem społecznej izolacji, winy, bezwartościowości, wstydu i głębokiej depresji w wyniku tego, co się stało.

Żaden z zarzutów aktorki nie został udowodniony w sądzie.

W pozwie złożonym do sądu w Toronto aktorka twierdzi, że po zagranej przez nią scenie w filmie podszedł do niej asystent Weinsteina i powiedział, że producent uznał ją za „bardzo utalentowaną” i zaprosił ją na śniadanie do hotelu, aby porozmawiać o jej karierze.

Kobieta powiedziała, że była zachwycona i wierzyła, że spotkanie z tak wpływową w świecie filmu osobą było jedyną w życiu okazją na zrobienie wielkiej kariery. Gdy spotkała się z asystentem producenta w hotelu, została zaproszona do apartamentu Weinsteina, gdzie została z nim sam na sam – czytamy w pozwie.

Podczas wizyty Weinsten miał ją rzekomo popchnąć na łóżko po czym wyeksponował swoje przyrodzenie – twierdzi aktorka w pozwie.

„Powiedział mi, że jestem bardzo utalentowaną młodą dziewczyną i, że najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić dla swojej kariery… Następnie wskazał na swojego penisa” – napisano w pozwie aktorki.

Aktorka twierdzi, że producent siłą wykonał seks oralny bez jej zgody. W końcu kobieta była w stanie uwolnić się, uciec z pokoju i w końcu spotkać się ze swoim agentem i przyjacielem.

W rozmowie z agentem aktorki Weinstein powiedział, że doszło do nieporozumienia i że sprawy między nimi pozostały nierozwiązane i ponownie poprosił, by wróciła do hotelu.

Aktorka rzeczywiście powróciła do hotelu wraz ze swoim agentem. Tam w rozmowie z nimi asystent producenta stwierdził, że Weinstein chce przeprosić kobietę na osobności.

Kobieta twierdzi, że gdy doszło do spotkania producent miał na nią „rzucić cały swój ciężar i próbował wbić swój język w jej gardło”. Aktorka szybko wybiegła z pokoju.

W świetle informacji zawartych w pozwie aktorki, Weinstein miał po tym zdarzeniu kilkakrotnie dzwonić do niej od czasu do czasu przez około rok. Za każdym razem odmawiała ponownego spotkania z nim.

W poniedziałek, w ubiegłym tygodniu kobieta zgłosiła domniemanie napaści seksualnej na policję w Toronto.

Sprawa cywilna rozpocznie się przed sądem w Toronto 6 listopada. Prawnicy aktorki będą starali się występować z roszczeniami bez używania jej nazwiska.

Podanie do wiadomości publicznej tożsamości kobiety – twierdzą jej adwokaci – spowodowałoby nieodwracalną szkodę na jej zdrowiu psychicznym i dobrym samopoczuciu.

Swoim pozwem ontaryjska aktorka dołączyła do plejady innych kobiet związanych z przemysłem filmowym, które postanowiły oskarżyć znanego producenta filmowego o nadużycia seksualne. W przypadku aktorki z Ontario Weinstein zaprzecza wszelkim zarzutom o jakimkolwiek przymusie seksualnym.

Weinstein został zwolniony z firmy filmowej Miramax, której był współwłaścicielem po artykule, który ukazał się w dzienniku „The New York Times”, w którym opisano tajemnice sypialni producenta i fakt, że wykorzystywał swą pozycję w przemyśle filmowym do kontaktów seksualnych z licznymi aktorkami. Nazwany przez media “knurem z Hollywood” znalazł się pod obstrzałem opinii publicznej, a dawni przyjaciele odwrócili się od niego. Potępił go nawet rodzony brat, z którym zawiadywał z powodzeniem studiem filmowym.