Oskarżenia o molestowanie seksualne były fałszywe

Lokalnie Top News list 2, 2017 at 10:00 am
Ximena Morris musi przeprosić byłego premiera i jego żonę za fałszywe oskarżenia.

Ximena Morris musi przeprosić byłego premiera i jego żonę za fałszywe oskarżenia.

Były premier Ontario, David Peterson został oczyszczony z zarzutu molestowania seksualnego pracownicy. Kobieta musiała przeprosić byłego polityka.

Pozew przeciwko Petersonowi został wniesiony w 2015 roku przez jedna z menedżerek Toronto Pan Am Games, Ximenę Morris, która oskarżała Petersona o zalotne uwagi, niechciane uściski, seksualnie zabarwione zaczepki i publiczne upokorzenia. Jako zadośćuczynienie Morris żądała 10 milionów dolarów odszkodowania, które później, w miarę trwania procesu zmalały do 3 milionów.

David Peterson

David Peterson

Peterson wszystkim tym zarzutom zaprzeczył i nazwał je „dzikimi i nieprawdziwymi”.

W oświadczeniu wydanym we wtorek, jego prawnicy stwierdzili, że pozew został w całości oddalony przez Ontario Superior Court, a Morris przeprosiła Petersona i jego żonę.

- David Peterson jest osobą publiczną, która przyczyniła się do rozwoju Ontario zarówno na stanowisku premiera, jak poprzez dalsze działania, w tym przewodniczącego komitetu organizacyjnego Pan Am Games – stwierdziła prawniczka polityka, Lisa Talbot – Od początku uważaliśmy, że pozew ten był całkowicie bezpodstawny, a molestowanie seksualne nigdy nie miało miejsca.

Deb Matthews, siostra byłego premiera Ontario powiedziała, że po werdykcie sądu rozmawiała ze swoim bratem.

- Wszyscy cieszymy się z rozwiązania tego problemu i pełnych przeprosin – powiedziała.

Dodała, że był to długi i trudny proces.

- Na pewno było ciężko – stwierdziła – Ale David czuł się bardzo mocno, bo zarzuty były całkowicie bezpodstawne i wszystkie musiały zostać odrzucone.