Podwyżka opłat za wodę w Toronto

Lokalnie Series Top News list 6, 2017 at 6:00 am

aawoda2

Mieszkańcy Toronto będą musieli zapłacić nieco więcej za wodę.

Pracownicy Ratusza proponują podwyższenie stawki za wywóz śmieci o 1,9% a cenę wody zwiększyć o 5 procent. Oznaczałoby to, że przeciętny odbiorca wody w Toronto będzie musiał zapłacić o 47 dolarów więcej niż do tej pory. Obecnie mieszkańcy miasta musieli płacić rocznie przeciętnie 942 dolary, po podwyżce rachunek będzie opiewał na 989 dolarów. Cena zużycia wody dla przemysłu również wzrośnie o 5 procent, co oznacza, że przeciętne przedsiębiorstwo zapłaci za wodę około 273104 dolary rocznie.

Pięcioprocentowy wzrost ceny wody jest częścią czteroletniego planu podwyższania cen, który ma na celu przywrócenie stanu, gdy z tytułu zużycia wody do kasy miejskiej wpływał miliard dolarów rocznie. Ten stan został zachwiany, ponieważ w ostatnich latach zużycie wody spadło. By ten plan został zrealizowany w 100 procentach w przyszłym roku czeka nas jeszcze jedna pięcioprocentowa podwyżka opłat za wodę.

Pomimo tych podwyżek, mieszkańcy Toronto nadal cieszą się jednymi z najniższych stawek za wodę w GTA.

Zgodnie z raportem sporządzonym przez komitet budżetowy miasta, rachunki za wodę   w Toronto były wyższe niż w regionie Peel i w Hamilton, ale tańsze niż w innych jurysdykcjach GTA.

Komisja Budżetowa sfinalizuje budżet na posiedzeniu 27 listopada. Ostateczną decyzję podejmie Rada Miasta na posiedzeniu 6 grudnia.