Dzisiaj radny, jutro poseł?

Lokalnie Top News list 8, 2017 at 6:00 am

aaLee

Torontoński radny, Chin Lee został nominowany przez Partię Liberalną na posła do Parlamentu Ontario w nadchodzących wyborach w 2018 roku.

Rywalem liberalnego radnego jes obecny poseł Raymond Cho. Tutaj na zdjeciu z liderem ontaryjskich Konserwatystów, Patrickiem Brownem.

Rywalem liberalnego radnego jes obecny poseł Raymond Cho. Tutaj na zdjeciu z liderem ontaryjskich Konserwatystów, Patrickiem Brownem.

Lee jest obecnie radnym z Ward 41, Scarborough-Rouge River. Wkrótce okręg ten zostanie przemianowany na Sarborough North. W ubiegłorocznych wyborach uzupełniających posłem z tego okręgu został wybrany konserwatysta, Raymond Cho, który w przeszłości był torontońskim radnym, podobnie jak jego przyszły rywal.

- Jestem podekscytowany tym, że dołączyłem do drużyny premier Wynne i nadal jestem gotowy służyć moim wyborcom – powiedział Lee po ogłoszeniu nominacji – Ten rząd dużo zainwestował w Scaroborough. Między innymi w takie centra rodzinne jak Malvern i TaiBu czy wiele organizacji pozarządowych, z których wymienię chociażby Fook Mental Helath. Te inwestycje będą kontynuowane i jestem gotów zrobić co w mojej mocy, aby zapewnić kontynuowanie tego programu przez ponownie wybrany liberalny rząd Ontario.

Lee, który jako radny zasiada w Radzie Miasta Toronto od 2006 roku, poparty został przez liberalnego posła Brada Duguida, który w Parlamencie prowincyjnym reprezentuje okręg Scarborough Centre.

- Chin Lee będzie wspaniałym posłem, który przez wiele lat wypracował sobie silną pozycję w torontońskiej Radzie Miasta. Jest utalentowanym liderem lokalnej społeczności – stwierdził poseł Duguid – Cieszymy się, że będziemy go mieć w naszej liberalnej drużynie ze Scarborough.

Obecnie jako miejski radny Lee zasiada w Toronto Police Services Board i jest wiceprzewodniczącym Rady Gminy

Lee obecnie pracuje w Toronto Police Services Board i jest wiceprzewodniczącym Scarborough Community Council.