Wyciągamy ciepłe ciuchy z szafy

Lokalnie Top News list 8, 2017 at 10:00 am

aazima2

Nie mamy dla państwa najlepszych wiadomości. Już w czwartek zawita do Toronto prawdziwa zima. Na szczęście na krótko.

Agencja meteorologiczna Environment Canada przewiduje, że w czwartek po południu temperatura spadnie poniżej zera, w nocy z czwartku na piątek może spaść do -8 stopni Celsjusza.

Nie mamy więc innego wyjścia jak wyciągnąć z szafy rękawiczki, wełniane czapki, cieple kurtki i palta, zimowe buty no i… łopaty do śniegu. Kierowcy powinni wymienić opony w samochodach na zimowe.

Federalna agencja pogodowa przewiduje, że szansa na opady śniegu będzie trwać przez cały weekend, do niedzielnego wieczora.

aazima3- Najtrudniej będzie z popołudniowym powrotem z pracy do domu w czwartek – mówi Geoff Coulson, meteorolog z Environment Canada – Musimy się psychicznie przygotować na spowolnienie ruchu, korki na autostradach i śliskie jezdnie.

Z corocznych doświadczeń wynika, że najtrudniejsze dla kierowców są pierwsze dni zimowej pogody. Po kilku dniach wszyscy przyzwyczajają się do śniegu i mrozu i sytuacja powraca do jakiej takiej normy.

- Powinniśmy zachować w tych dniach szczególną ostrożność – mówi Coulson.

W sobotę nieco się ociepli i termometry z powrotem zaczną wskazywać temperatury dodatnie. W niedzielę będzie już 6 stopni ciepła. W poniedziałek można spodziewać się poprawy pogody, więcej słońca i cieplejszej aury.