Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…

Lokalnie Series Top News list 9, 2017 at 6:00 am
Zaginiona Soleil Fleury

Zaginiona Soleil Fleury

Zaginęła 15-latka. Rodzina modli się o jej szczęśliwy powrót do domu i robi wszystko co możliwe, by odnaleźć zagubioną nastolatkę.

Ostatni raz Soleil Fleury widziana była w domu swojego ojca, w niedzielę około 10 wieczorem w rejonie Credit Woodlands i Dundas Street West w Mississaudze.

„Opuściła dom ojca nagle i po cichu. Nie wiemy, jak była ubrana i co zapakowała do plecaka. Nie włączyla swojego telefonu, jesteśmy przerażeni i kompletnie zagubieni, gdzie może być” – napisała jej matka, Sue Clarke na swojej stronie na Facebooku. Jej apel o odnalezienie córki został udostępniony przez Internautów 58 tysięcy razy.

Ojciec z przyjaciółmi szukał dziewczynki w Erindale Park.

Ojciec z przyjaciółmi szukał dziewczynki w Erindale Park.

Ojciec Soleil, Mario Fleury zorganizował poszukiwania w Erindale Park, gdzie dziewczynka lubiła chodzić w nadziei na choćby znalezienie jakichś wskazówek, gdzie może przebywać.

- Miałem nadzieje, że może uda nam się odnaleźć ludzi, który może ją widzieli, może coś dostrzegli, że ktoś będzie wiedział, że naprowadzi nas na trop, byśmy mogli ją odnaleźć i zabrać do domu – mówi w niezwykle emocjonalnej wypowiedzi ojciec dziewczynki.

Rodzina i spora grupa znajomych przeszukali park, przeszukali też okolice kampusu filii Uniwersytetu Torontońskiego i inne okoliczne tereny. Rozwiesili wszędzie, gdzie tylko możliwe ulotki ze zdjęciem zaginionej.

Matka przyznaje, że Soleil miała spore kłopoty.

- Ona nie jest po prostu jakimś skonfliktowanym z rodziną i otoczeniem, zbuntowanym dorastającym dzieckiem – mówi Clarke – Soleil cierpi na głęboką depresję, z którą nie potrafiła sobie poradzić.

Policjanci z regionu Peel nie byli obecni w ekipie poszukującej dziewczynki w Erindale Park, ale prowadzą intensywne dochodzenie.

Const. Bancroft Wright

Const. Bancroft Wright

Rzecznik miejscowej policji, const. Bancroft Wright stwierdził, że policjanci przyglądają się zapisom z kamer monitoringu zainstalowanych w okolicy chcąc wskazać moment, w którym dziewczynka opuściła dom ojca. W środę po południu wysłano również psy tropiące.

- Na tym etapie nie ma oznak, że mogło dojść do śmierci, ale nie możemy tego wykluczyć – powiedział Wright – Badania są w toku i wszystkie opcje są brane pod uwagę.

Złą wiadomością jest to, że dziewczynka nie przejawia żadnej, najmniejszej aktywności na swoim telefonie komórkowym. Nie ma też śladu żadnej nowej transakcji na jej koncie bankowym. W przeszłości, gdy Soleil znikała z domu (a zdarzyło się to dwukrotnie) nie zaprzestawała używania telefonu komórkowego, dzięki czemu można było ją szybko, w przeciągu kilku godzin odnaleźć.

- To zniknięcie jest inne – mówi matka dziewczynki – Zniknęła w nocy, nie mamy pojęcia co jest w jej torbie, gdzie odeszła i z kim jest.

Soleil jest azjatką, ma jasną skórę, 152 centymetry wzrostu. Jest szczupła, waży 49 kilogramów, ma czarne, sięgające ramion proste włosy.

Ostatni raz widziano ją w szkolnym mundurku, który składa się z bordowej spódnicy, szarych podkolanówek i granatowego swetra.

Wszyscy, którzy mogliby pomóc w odnalezieniu nastolatki proszeni są o kontakt z policją regionu Peel.