Niebezpieczna nastolatka poszukiwana przez policję

Lokalnie Top News list 9, 2017 at 10:00 am

aahalldavisPolicjanci z Hamilton zdecydowali się na niezwykle rzadki krok – opublikowali wizerunek i tożsamość poszukiwanej osoby małoletniej.

16-letnia Olivia Hall-Davis uważana jest za dziewczynę niebezpieczną, poszukiwaną za dokonanie morderstwa. Aby ogłosić wizerunek nastolatki śledczy z Hamilton musieli otrzymać z sądu specjalne zezwolenie na ujawnienie jej tożsamości. Sędzia zgodził się na ten krok ponieważ „istnieją powody, by sądzić, że jest ona niebezpieczna dal innych i publikacja informacji jest niezbędna, aby pomóc policji w jej zatrzymaniu”.

Nastolatka jest poszukiwana za morderstwo drugiego stopnia na Hayderze, Quasimie Rushdim, który 28 kwietnia został znaleziony ciężko ranny na stacji benzynowej Stoney Creek Mountain. Dwa dni później zmarł w szpitalu.

Śledczy twierdzą, że zabójstwa dokonały trzy nastoletnie prostytutki, które aby obrabować mężczyznę zadźgały go na śmierć. Wszystkie trzy zostały aresztowane i oskarżone o morderstwo.

We wrześniu Hall-Davis została zwolniona warunkowo z aresztu za kaucją. Warunki warunkowego więzienia naruszyła 25 października.

- Przed zwolnieniem miała w tej sprawie przesłuchanie i sąd uznał, że spełnia warunki do zwolnienia, choć prokurator i policjanci prowadzący sprawę byli temu przeciwni. Jednak obronie udało się przekonać sąd do zwolnienia – mówi detektyw Richard Wouters z policji w Hamilton.

Śledczy twierdzą, że Hall-Davis była ostatni raz widziana okołó 9 wieczorem w okolicach 12 posterunku torontońskiej policji. Są przekonani, że niebezpieczna nastolatka znajduje się w gdzieś w Toronto. Proszą każdego, kto mógłby udzielić pomocy w jej schwytaniu o telefon do Hamilton Police Service pod numer 905-546-4925 lub Crime Stoppers pod numerem 1-800-222-8477. Informacje można przesyłąć również za pomocą strony internetowej http://www.crimestoppershamilton.com.