Kierownik od marihuany potrzebny do pracy od zaraz

Lokalnie Top News list 14, 2017 at 6:00 am

aamarycha2

Rozpoczęły się starania pozycjonowania firm na lukratywnym rynku handlu marihuaną.

W tej konkurencji wystartował również Shoppers Drug Mart, który zdecydował się zatrudnić menadżera, który zająłby się obrotem produktami z konopi indyjskich, choć wciąż tych produktów nie można rozprowadzać za pośrednictwem aptek.

Shoppers Drug Mart przewiduje, że to się może zmienić, dlatego szuka osoby, która będzie prowadziła prace nad prowadzeniem strategii i działań marketingowych dla lekarzy i pracowników służby zdrowia w obszarze zagadnień związanych ze sprzedażą marihuany.

Zamieszczona w Internecie oferta pracy głosi, że zwycięski kandydat będzie również dbał o to, aby materiał marketingowy był zgodny z przepisami Health Canada.

aamarychaKompania Loblaws, właściciel marki Shoppers Drug Mart, złożyła już w październiku 2016 roku wniosek o przyznanie licencji na obrót medyczną marihuaną przez kanadyjskie ministerstwo zdrowia.

Obecnie przepisy przewidują, że jedyną legalną metodą dystrybucji medycznej marihuany jest sprzedaż wysyłkowa od licencjonowanych producentów bezpośrednio do odbiorców.

Rząd federalny przewiduje, że od lipca 2018 roku będzie dopuszczone przez prawo użycie marihuany w celach rekreacyjnych, ale dyrektor generalny Loblawsa, Galen Weston, zapowiedział już w ubiegłym roku, że jego firma na razie zainteresowana jest tylko marihuaną leczniczą, choć jest otwarty na obrót narkotyku używanego do celów rozrywkowych.