50 procent “niedysponowanych” pracowników TTC było pod wpływem narkotyków

Lokalnie Top News list 15, 2017 at 10:00 am

aattc3

Według opublikowanego raportu około 50 procent pracowników TTC, którzy nie przeszli pozytywnie testu na obecność alkoholu i narkotyków w czasie pracy było pod wpływem marihuany.

W sumie od 8 maja do 19 października przetestowano 1174 pracowników, z których 23 osoby, czyli około 2% miały ślady zażywania środków odurzających. 16 z nich miało pozytywny wynik na obecność narkotyków, 5 było pod wpływem alkoholu, a dwóch odmówiło poddaniu się badaniu.

aattc2

Według rzecznika TTC, Brada Rossa po sporządzeniu raportu kontynuowano prowadzenie badań. Od października obecność narkotyku odkryto u jednej osoby. Jedna nie zgodziła się na poddanie testowi.

Kierownictwo TTC podkreśla, że testuje obecność środków odurzających w organizmie swoich pracowników w czasie pracy. Nie interesuje się tym, co robią osoby w swoim prywatnym czasie. Testy mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów i innych użytkowników dróg.

Ponad 10 tysięcy pracowników TTC podlega losowym testom na obecność środków odurzających. Są to przede wszystkim kierowcy autobusów, maszyniści kolejki metra i tramwajów, a także pracownicy obsługi technicznej i kadra kierownicza przedsiębiorstwa.