“Bad Boy” ratuje Paradę Świętego Mikołaja

Lokalnie Top News list 16, 2017 at 6:00 am
Zdjęcie zrobione na Paradzie Świętego Mikołaja w Streetsville w 2015 roku. Przed kilku dniami dotychczasowi organizatorzy Parady ogłosili, że tegoroczna Parada się nie dobędzie.

Zdjęcie zrobione na Paradzie Świętego Mikołaja w Streetsville w 2015 roku. Przed kilku dniami dotychczasowi organizatorzy Parady ogłosili, że tegoroczna Parada się nie dobędzie.

Mająca wieloletnią tradycję Parada Świętego Mikołaja w Streetsville decyzją miejscowych biznesmenów może się nie odbyć. Próbuje ją ratować syn byłego burmistrza Toronto, Blayne Lastman.

Lastman, który jest szefem znanej firmy handlowej Bad Boy, zaoferował 50 tysięcy dolarów na organizację parady.

- Chcemy pomóc w każdy możliwy sposób, by długa tradycja parad nie została przerwana – powiedział Lastman w wywiadzie dla CBC Toronto – Dlaczego odbierać dzieciom tę przyjemność?

Syn byłego burmistrza Toronto w ten sposób zareagował na decyzję stowarzyszenia miejscowych biznesmenów skupionych w organizacji Streetsville Business Improvement Area (BIA) o zaniechaniu organizacji Parad Świętego Mikołaja w uroczym miasteczku, które przed laty weszło w skład Mississaugi i stało się jej dzielnicą.

Zamiast Parady BIA zdecydowało się na organizację dwudniowego świątecznego festynu.

- Chcieliśmy zrobić coś, co sprawiłoby, że Streetsville stałoby się celem podróży przez cały weekend, a nie tylko na czas trwania Parady – stwierdziła Jocelyne Fleming-Clancy, dyrektor generalna Streetsville BIA – Festiwalowy model świętowania oferuje coś dla wszystkich grup wiekowych przez znacznie dłuższy czas i lepiej realizuje nasz mandat jako organizacji wspomagającej miejscowy biznes.

Decyzja o rezygnacji z Parady Świętego Mikołaja wywołała smutek i zawód wśród tych mieszkańców Mississaugi, którzy przywiązują wagę do tradycji i czerpią z niej satysfakcję. To dla nich szef „Bad Boy” skierował swą ofertę.

Blayne Lastman

Blayne Lastman

Lastman powiedział, że gdy dowiedział się, iż Parada potrzebuje funduszy w wysokości od 40 do 50 tysięcy dolarów, uznał, że przekazanie tej kwoty na jej organizację będzie wyrazem wdzięczności wobec miejscowej społeczności.

- Ten kraj, ta prowincja, to miasto tak wiele dały mojej firmie. Jest więc dla mnie ogromnym zaszczytem i przywilejem wyrazić w ten sposób wdzięczność – powiedział Lastman – Żadna Parada Świętego Mikołaja nigdy nie powinna być odwoływana.

Biuro burmistrz Mississaugi, Bonnie Crombie wydało oświadczenie, w którym „z zadowoleniem przyjęło pomysł” przywrócenia Parady i „oczekuje na dalsze dyskusje” w tej materii. Przypomniało jednocześnie, że na terenie Mississaugi rodziny mają wiele okazji do świętowania i zabawy. Wskazuje na takie imprezy jak Light Up The Square, która odbywa się na Celebration Square 25 listopada, czy Parada Świętego Mikołaja na Erin Mills, która zaplanowana jest na 3 grudnia.

Todd Ladner, przewodniczący zarządu BIA, również wydał oświadczenie na temat oferty Blayne Lastmana, w którym stwierdza, że „zachęciłoby to grupę społeczników do zorganizowania Parady Świętego Mikołaja w wiosce”.

Ladner poinformował jednocześnie, że Festiwal Bożego Narodzenia odbędzie się w Streetsville 25 i 26 listopada. Na gości czekał będzie targ rzemieślników, okazja do sfotografowania się ze Mikołajem, przejażdżki bryczką i inne rozrywki na świeżym powietrzu.

Przywołując znane hasło reklamowe firmy Lastmana „Bad Boy” napisał: Nikt nie obchodzi Bożego Narodzenia tak jak Streetsville!” (Nooobody does Christmas like Streetsville!).