„Chińska Tesla” otworzy montownię w Ontario

Nowości Top News list 16, 2017 at 12:30 pm

zz byd2Chiński producent aut elektrycznych, firma BYD Co., którego inwestorem jest m.in. amerykański miliarder Warren Buffett (jego Berkshire Hathaway posiada część BYD), chce otworzyć pierwszą montownię w Kanadzie w związku z oczekiwanym wzrostem popytu na pojazdy elektryczne dla biznesu i służb miejskich.

Spółka nazywana „chińską Teslą” planuje otwarcie fabryki w prowincji Ontario. Zatrudni w niej na początek ok. 40 osób. Akcje firmy (BYDDF), skoczyły w ostatnim tygodniu o 55%.

Rzecznik BYD Canada, Ted Dowling powiedział, że decyzja wiąże się zarówno z widocznym wzrostem popytu na auta dla elektryczne jak i z wprowadzonymi przez prowincję zachętami podatkowymi. Kanada traci ostatnio inwestorów na rzecz znacznie tańszych lokalizacji w USA i Meksyku.

Ładowarki firmy BYD działające w Pekinie

Ładowarki firmy BYD działające w Pekinie

Początkowo BYD chce składać auta użytkowe o mniejszym zasięgu, np. śmieciarki czy samochody dostawcze. - W przyszłości spółka może zatrudnić więcej osób i zwiększyć ofertę pojazdów - powiedział Dowling.

W 2013 roku BYD otworzyło fabrykę elektrycznych autobusów w Lancaster w Kalifornii. Początkowo zatrudniało w niej mniej niż 100 osób. Obecnie pracuje w niej 700 ludzi.

Więcej – TUTAJ.