Tajemnicza śmierć Kanadyjki w Kambodży

Kanada Top News list 16, 2017 at 4:00 pm
Abbey Gail Amisola z Kanady

Abbey Gail Amisola z Kanady

27-letnia Abbey Gail Amisola z Winnipeg i jej 22-letnia brytyjska przyjaciółka Natalie Jade Seymour zostały znalezione martwe w pokoju schroniska w Kampot w Kambodży.

Pracownicy nadmorskiego hostelu Monkey Republic Guest House, popularnego wśród zagranicznych gości,  znaleźli ciała kobiet i niezwłocznie zawiadomili służby ratownicze – niestety, podróżniczek nie dało się już uratować. Pracownicy okolicznego szpitala orzekli, że przy zgłoszeniu kobiety były martwe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do ich śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie, a przyczyną zgonu mogło być zażycie leku dostępnego bez recepty. Seymour i Amisola miały się przez ostatnie dni skarżyć się na dolegliwości żołądkowe i cierpiały na biegunkę i wymioty. Pracownicy hostelu twierdzą, że doradzano im skorzystanie z pomocy medycznej ale dziewczyny uparły się, że zdecydują o tym po przespanej nocy. Nigdy się nie obudziły.

Natalie Jade Seymour

Natalie Jade Seymour

Sprawą zajęła się już policja, by ustalić oficjalną przyczynę tego tragicznego wydarzenia.

Kanadyjka rozpoczynała właśnie karierę zawodową jako nauczycielka.

Uwielbiała podróże, najcześciej w towarzystwie przyjaciółki z Wielkiej Brytanii. Obecna podróż przez Azję miała potrwać prawie rok. Na miesiąc przed śmiercią jedna z nich opublikowała na swoim Twitterze post: „Podjęcie decyzji, gdzie chcę podróżować jest bardzo trudne, ponieważ chciałabym pojechać wszędzie i zobaczyć wszystko”.

Kanadyjskie i brytyjskie władze oficjalnie potwierdziły informacje o śmierci podróżniczek i będą kontrolować postępowanie w tej sprawie.

Brytyjski “The Sun” powołując się na anonimowe źródła w Kampot, że kupowane bez trudu w Kambodży tanie lekarstwa bez recepty bardzo często zawierają opiaty.

zz schronisko

Więcej – TUTAJ.

Przyjaciele Kanadyjki uruchomili stronę, na której zbierają datki mające pomóc rodzinie w organizacji pogrzebu – TUTAJ.

zz envergaWiadomość z ostatniej chwili:

Konserwatywny senator z Ontario Tobias Enverga zmarł podczas podróży służbowej do Kolumbii.

Miał 61 lat. Był również przez 30 lat menadżerem w Bank of Montreal i kuratorem oświaty w Okręgu 8 TCDSB. Enverga to pierwszy Kanadyjczyk urodzony na Filipinach i wybrany do władz miejskich w Toronto.