Wjechał samochodem do restauracji

Lokalnie Top News list 17, 2017 at 5:55 am

aawieniawa

Dwie osoby zostały ranne, gdy jeden z kierowców wjechał samochodem do restauracji w Brampton.

Incydent miał miejsce w czwartek około godziny 19:00 w okolicy Queen Street i Chinguacousy Road. Zdjęcia opublikowane przez Peel Paramedics pokazały ciemny samochód, którego przód rozbił szklane okno restauracji i wjechał do środka. Na zewnątrz widać też rozstrzaskane przez pojazd cegly.

Policja prowadzi dochodzenie, które ma na celu ustalić okoliczności niefortunnego zdarzenia.

Paramedycy podkreślają, że można mowić o szczęściu, ponieważ akurat o tej porze w restauracji nie było gości.

Wjazd samochodem do lokalu gastronomicznego przywołuje w pamięci postać ulubionego adiutanta marszałka Piłsudskiego - kawalerzystę, podrywacza, człowieka o ułańskiej fantazji - Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego. Legenda głosi, że wjechał konno do popularnej w międzywojennej Warszawie restauracji Adria. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że do lokalu prowadziły strome schody. To właśnie od tego zdarzenia przetrwało słynne zdanie wypowiedziane przez Wieniawę: „Skończyły się żarty, zaczęły się schody”.

„Schody” niewątpliwie zaczęły się dla kierowcy samochodu, który poszedł w ślady Wieniawy i wjechał do restauracji w Brampton. Jeżeli nie była to awaria samochodu, to czeka go mandat za nieostrożną jazdę i strata punktów, co pociąga za sobą drakońską podwyżkę ubezpieczenia samochodu.