Uzbrojeni bandyci porywają samochody w Ajax

Lokalnie Series Top News list 18, 2017 at 10:00 am

aacar

Policja regionu Durham usiłuje schwytać dwóch bandytów, którzy z bronią w ręku uprowadzają samochody w miejscowości Ajax.

Do co najmniej sześciu rozbojów doszło w tym mieście w ostatnim miesiącu, w tym jeden z udziałem 17-letniej dziewczynki.

Do ostatniego napadu doszło w czwartek wieczorem. 24-letni mężczyzna wysiadał ze swojego samochodu na podjeździe do swojego domu, z tyłu zaatakował go z tyłu, a drugi, który był uzbrojony zażądał kluczy do samochodu i przedmiotów osobistych. Obaj byli zamaskowani. Zaatakowany mężczyzna był sprawny fizycznie, wdał się w bójkę z bandytami i udało mu się przegonić rabusi. Doznał tylko niewielkich obrażeń podczas bójki.

Kilka dni wcześniej, 13 listopada, do podobnego zdarzenia doszło, gdy około 9 wieczorem 17-letnia dziewczyna wysiadała z samochodu przed swoim domem na Westney Road. Zamaskowani bandyci wepchnęli dziewczynę na tylne siedzenie jej samochodu, podjechali do pobliskiego bankomatu, gdzie grożąc bronią zmusili ją do wypłacenia pewnej ilości gotówki za pomocą karty bankowej po czym odjechali wypuszczając dziewczynę z samochodu po drodze.

Nastolatka zapukała do pobliskiego domu i wezwała policję. Funkcjonariuszom nie udało się jednak zlokalizować podejrzanych. Porzucony przez bandytów samochód dziewczyny został wkrótce odnaleziony.

W sumie do podobnych incydentów na terenie miasta w ostatnim miesiącu było aż sześć. Policjanci są przekonani, że napadów dokonują ci sami osobnicy.

Policja zwróciła się do mieszkańców o zachowanie czujności, szczególnie w późnych godzinach wieczornych, kiedy wysiadają ze swoich pojazdów i sprawdzają czy są zamknięte.

Każdy, kto może udzielić informacji na temat napadów proszony jest o telefon do West Division Criminal Investigations Bureau pod numerem 888-579-1520 ext. 2562, lub Crime Stoppers pod numerem 800-222-TIPS.