King Street – koniec pouczeń, teraz policja będzie wystawiać mandaty

Lokalnie Series Top News list 20, 2017 at 10:00 am

aamandat

Zakończył się okres przejściowy. Od dziś policjanci będą karać mandatami kierowców, którzy nie będą przestrzegali zakazu jazdy po King Street pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Bathurst Street i Jarvis Street.

Od chwili zmiany zasad ruchu drogowego w tym rejonie Toronto policjanci dotychczas zatrzymywali kierowców, którzy nie zwrócili uwagi na nowe znaki drogowe i udzielali im pouczenia.

Const. Clint Stibbe mówi, że w przeciągu tygodnia od kiery wprowadzono zmiany, policjanci zatrzymali około 2000 kierowców. Teraz policjanci takich kierowców będą karać mandatem w wysokości 110 dolarów i dwoma punktami karnymi.

- Skutkować to może podwyżką stawki ubezpieczeniowej – ostrzega Stibbe.

W opinii wielu kierowców zmiana organizacja ruchu po King Street jest „katastrofą” utrudniającą im poruszanie się po centrum miasta.

Zmiany te wprowadzono na życzenie kierownictwa TTC, które argumentowało, że tramwaje wraz z 65 tysiącami pasażerów, które przewożą codziennie po tej ulicy tkwiły w wielogodzinnych korkach na tym odcinku King Street.

Prezes TTC, Andy Byford, mówi, że jeszcze jest zbyt wcześnie, aby mieć empiryczne dane na temat funkcjonowania komunikacji po wprowadzaniu projektu, ale jest zadowolony z dotychczasowych postępów. Dodał, że zamieszanie, jakie powstało wśród kierowców jest zrozumiałe i można się było tego spodziewać.

- To największa zmiana w ruchu miejskim i na drogach tranzytowych od dziesięcioleci, na dodatek bardzo radykalna – przyznał Byford.

Projekt jest planowany na okres jednego roku. Ma na celu ocenę wpływu uznania ruchu tramwajowego za priorytetowy dla osób dojeżdżających do pracy środkami komunikacji publicznej oraz na funkcjonowanie lokalnych firm.

Szczegółowo o zmianach w ruchu drogowym na King Street pisaliśmy TUTAJ.