Poszukiwana kobieta – śledczy chcą z nią tylko porozmawiać

Lokalnie Top News list 21, 2017 at 5:59 am

aakobieta

Torontońska policja poszukuje kobiety, która pomogła mordercy.

Detektyw Rob North na poniedziałkowej konferencji prasowej powiedział, że kobieta nie jest o nic oskarżona, ale śledczy chcieliby z nią porozmawiać.

Policjanci zdecydowali się na opublikowanie zdjęć kobiety zrobione przez kamery monitoringu w pobliżu 1995 Weston Road w dniu dokonania zabójstwa.

Do morderstwa doszło we wtorek, przed sklepem Shoppers Drug Mart na Weston Road. Ofiarą był 54-letni Cavid Blacquiere, który wraz z zabójcą przyjechał na miejsce samochodem. Do kłótni pomiędzy mężczyznami doszło już w środku samochodu. Szybko bójka przeniosła się na zewnątrz, gdzie ofiara została ugodzona kilkakrotnie nożem w klatkę piersiową.

Wkrótce po przewiezieniu do szpitala ranny mężczyzna zmarł.

Podejrzany o zabójstwo, 18-letni Christopher Enrique Gordon zbiegł z miejsca zdarzenia czerwonym samochodem marki Kia, który był prowadzony przez innego mężczyznę.

Śledczy wystawili list gończy za Gordonem, który jest poszukiwany za zabójstwo drugiego stopnia. Poszukiwany nie ma stałego miejsca zamieszkania.

Poza Gordonem poszukiwany jest też 24-letni Demetrius McFarquhar za utrudnianie śledztwa i zacieranie śladów morderstwa.

Detektywi są przekonani, że poszukiwana kobieta, której zdjęcia publikują, pomagała mordercy w ukryciu się.

- Nie jesteśmy pewni, czy ona w tym momencie pomaga mu nadal, ale jesteśmy przekonani, że po morderstwie na pewno pomagała panu Gordonowi – powiedział detektyw North – Chciałbym zaapelować do niej i jednocześnie przestrzec: Jeśli pomagasz Gordonowi w jego próbach ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości, to zalecam natychmiastowe wstrzymanie się od tych działań.

Osoby, które mogłyby pomóc w nawiązaniu kontaktu z poszukiwaną kobietą proszone są o telefon pod numer 416-808-7400. Informacje można również pozostawić anonimowo pod numerem 416-222-TIPS (8477), lub na stronie internetowej www.222tips.com