Kierowcy autobusów szkolnych grożą strajkiem

Lokalnie Top News list 25, 2017 at 10:00 am

aastrajkbus3

Rodzice z rejonu Durham powinni zacząć we własnym zakresie organizować dowóz dzieci do szkoły. Bardzo możliwe, że kierowcy szkolnych autobusów zastrajkują.

Związek zawodowy reprezentujący pracowników First Student Canada, wykonawcę szkolnych usług autobusowych w regionie powiadomił w piątek kierownictwo firmy o możliwości strajku, który może rozpocząć się 30 listopada.

- Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć porozumienie z First Student, bowiem zdajemy sobie sprawę, że usługi, jakie świadczą nasi kierowcy mają kluczowe znaczenie dla uczniów i ich rodzin – oświadczył dyrektor regionalny Unifor Ontario, Naureen Rizvi – Jednak płonne jest oczekiwanie, że kierowcy autobusów szkolnych nadal będą akceptować niższe wynagrodzenie i nieodpłatną pracę.

Debbie Montgomery

Debbie Montgomery

Związek reprezentuje kierowców autobusów szkolnych, którzy dowożą do szkół około 10 tysięcy uczniów w regionie Durham, w Ajax i Brooklin.

Prezydent związku Unifor, Debbie Montgomery powiedziała, że kierowcy zasługują na godne płace.

- Kierowcy przejmują odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci kierując autobusami szkolnymi, a pozostają na najniższym poziomie profesjonalnej skali płac kierowców – stwierdziła Montgomery.

Reprezentanci związku i kierownictwo First Student Canada wciąż prowadzą negocjacje przed upływem czwartkowego terminu strajku.