Odmówiono im adpocji ze względu na niepoprawne przekonania

Kanada Top News list 26, 2017 at 4:00 pm

zz adopcjaEwangelickiemu małżeństwu z Edmonton w Albercie odmówiono możliwości adoptowania dziecka, gdyż uznano, że para nie nadaje się na rodziców ze względu na jej niepoprawne politycznie przekonania w kwestii homoseksualizmu. 

Chrześcijanie ci, wierni biblijnemu obrazowi człowieka, zadeklarowali przywiązanie do naturalnej rodziny i brak akceptacji homoseksualizmu. Para ta, identyfikowana tylko przez inicjały “C.D.” i “N.D.” zgodnie z dokumentami sądowymi, złożyła pozew cywilny przeciwko prowincji za dyskryminację religijną.

Para złożyła wniosek o adopcję w zeszłym roku i spełniła wymagania dla rodziców adopcyjnych. Oboje są zatrudnieni, posiadają własny dom, cieszą się nieposzlakowaną opinią w swoim środowisku i byli początkowo rekomendowani przez pracownika socjalnego Catholic Social Services.

W raporcie rekomendacji zauważono jednak, że “para nie otrzyma homoseksualnego dziecka”, ponieważ “chociaż stwierdzono, że jest zdolna do bezwarunkowej miłości wobec dziecka to nie będzie wspierać homoseksualnego stylu życia”.

W połowie marca tego roku ten sam pracownik skontaktował się z parą i miał więcej pytań dotyczących ich poglądów na temat seksualności, jednak przyszli rodzice podobno jasno dali do zrozumienia urzędnikom, że ​​nie są w stanie poprzeć stylu życia, który -  zgodnie z ich oświadczeniem złożonym w sądzie “mógłby spowodować większy niepokój, depresję i próby samobójcze w porównaniu z innymi stylami życia”.

Wniosek adopcyjny ewangelików z Edmonton został odrzucony i powiedziano im, że ich religijne przekonania dotyczące seksualności są niezgodne z procesem adopcji i że dopóki ich nie zmienią nie zostaną zatwierdzeni. Urząd stwierdził, że to mogłoby spowodować problemy z seksualnością dziecka i zapewnił, że decyzja odmowna będzie w tym wypadku zgodna z polityką rządu Alberty. Odrzucenie wniosku zostało podobno poparte przez Ministerstwo ds. Dzieci.

- Chcemy być pewni, że proces adopcyjny w każdym przypadku będzie miał najlepszy możliwy wynik tak dla rodziców, jak i dla dziecka, dlatego postępowanie jest tak dokładne i surowe - skomentował negatywną decyzję urzędu Aaron Manton, rzecznik odpowiedzialnej za kwestie polityki dziecięcej socjaldemokratycznej minister Alberty, Danielle Larivee.

Nie zgada się z takim rozumieniem prawa adwokat z Calgary, John Carpay, prezes Justice Centre for Constitutional Freedoms.

- Wybór osób, którym wolno lub nie wolno adoptować dzieci w oparciu o ich indywidualne przekonania religijne narusza prawo takiej pary do wolności religii i równości wobec prawa - twierdzi Carpay, zapowiadając, że spodziewa się terminu rozprawy w 2018 roku.

Więcej: TUTAJ.