Pociągi – widma na nowym odcinku metra

Lokalnie Series Top News list 27, 2017 at 10:00 am
Tak wygląda końcowa stacja Vaughan Metropolitan Centre

Tak wygląda końcowa stacja Vaughan Metropolitan Centre

Na nowo wybudowanym przedłużeniu 1 linii metra między stacjami Sheppard West a Vaughan Metropolitan Center w niedzielę rozpoczęły regularne kursowanie „pociągi-widma”.

Budowa przedłużenia linii metra na północ kosztowała w sumie 3,1 miliardy dolarów i została zakończona. Od 17 grudnia pociągi TTC będą już na tej trasie wozić pasażerów.

„Pociągi-widma”, to zwykłe składy wagonów kolejki metra pozbawione pasażerów. Heather Brown, rzeczniczka prasowa TTC powiedziała, że obecnie linia jest testowana. Kursowanie pustych wagonów umożliwi operatorom zapoznanie się z sześcioma nowymi stacjami na prawie 9-kilometrowym nowym torze. Testowany jest też system sygnalizacji. Wszystko przebiega tak, jakby pociągi metra kursowały normalnie według ustalonego rozkładu jazdy.

- Operatorzy zatrzymują się na każdej ze stacji i robią to, aby zapoznać się z miejscami, w których będą musieli się zatrzymać na stacjach. Będą otwierać drzwi i wykonywać jazdę tak, jakby pasażerowie wsiadali i wysiadali – powiedziała pani rzecznik.

Ta generalna próba nowego odcinka kolejki podziemnej daje operatorom poczucie tego, co pasażerowie odczują, gdy linia zostanie otwarte dla publiczności.

- Od dzisiaj uruchamiamy serwisy „duchów” wzdłuż naszej nowej usługi rozszerzenia linii 1″, powiedziała Brown w niedzielę – Pasażerowie będą wysiadali na stacji Sheppard West, ale pociągi będą kontynuowały jazdę dalej, aż do stacji Vaughan Metropolitan Center.

Jazda po nowym odcinku metra zajmuje 12 minut.