Policja musiała użyć siły

Lokalnie Top News list 27, 2017 at 6:00 am

aasiu2

Podczas aresztowania, jakiego dokonywał policyjny oddział antyterrorystów doszło do starcia z jednym z zatrzymywanych. Ciężko ranny znalazł się w szpitalu.

Sprawą zajmuje się Special Investigation Unit, specjalna cywilna jednostka śledcza, która bada przypadki obrażeń ciała lub śmierci oraz ataków seksualnych z udziałem funkcjonariuszy policji.

Wstępne ustalenia wskazują, że policjanci z oddziału Emergency Task Force przybyli do budynku mieszkalnego przy Grenoble Drive i Vendome Place około 5:30 w niedzielę. Mieli oni za zadanie zatrzymać trzy osoby przebywające w jednym z mieszkań. W trakcie aresztowania doszło do dokładniej na razie niesprecyzowanego zajścia, podczas którego jeden z aresztowanych, 20-letni mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Nie podano jednak szczegółów na temat rodzaju obrażeń aresztowanego.

Torontońska policja opisuje incydent jako „interakcję”, która spowodowała konieczność wezwania na miejsce SIU, ale nie udzielają żadnych dalszych informacji na ten temat.

„Na miejscu zdarzenia przebywa jeden śledczy i dwóch techników kryminalistycznych” – poinformowało kierownictwo SIU.

Jednocześnie kierownictwo SIU zwraca się do wszystkich, którzy mogliby udzielić w tej sprawie informacji o skontaktowanie się z głównym śledczym pod numerem 1-800-787-8529 lub o przesłanie materiału wideo za pośrednictwem strony internetowej SIU.