Kanada Top News list 28, 2017 at 12:30 pm
Beat Feuz

Beat Feuz

Po tragedii która spotkała Davida Poissona otwarcie sezonu konkurencji szybkościowych wśród panów nie przyniosło wielu emocji  i specjalnego zaskoczenia nie było.

Zjazd wygrał 30-letni Szwajcar Beat Feuz, przed 27-letnim Matthiasem Mayerem i 35-letnim Akselem Lundem Svindalem.

W supergigancie stanął na najwyższym stopniu Norweg Kjetil Jansrud (20. zwycięstwo w Pucharze Świata).

Lake Louise w Albercie od 6 lat jest niepodważalnie miejscem triumfów Norwegów. Powody do zadowolenia po supergigancie mieli kibice austriaccy. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Max Franz i Hannes Reichelt. Najwyżej uplasowany Kanadyjczyk to Dustin Cook z Quebecu (11 poz.).

Polak Michał Kłusak był 69. w zjeździe, a supergiganta nie ukończył.

Kjetil Jansrud

W dniach 1-3 grudnia w Lake Louise odbywać się będą kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata kobiet w narciarstwie alpejskim. Narciarki rywalizować będą w dwóch zjazdach oraz supergigancie.

Zawody w Lake Louise często potocznie nazywane są „Lake Lindsey” na cześć wspaniałej Amerykanki Lindsey Vonn, która na trasie Mens Olympic triumfowała aż 18 razy. Liczba już robi wrażenie, a kto wie, czy po tym weekendzie jeszcze się nie powiększy? Jest to możliwe, gdyż reprezentantka Stanów Zjednoczonych zapowiedziała swój start w zawodach w kanadyjskiej miejscowości.

Vonn goni wspaniałego niegdyś Szweda – Ingemara Stenmarka, który w swoim dorobku ma 86 zwycięstw Pucharu Świata. Lindsey obecnie ma ich 77.