Kobiety oskarżają impresaria z Montrealu o molestowanie

Kanada Top News list 29, 2017 at 12:30 pm
zz rozon1

Gilbert Rozon odbiera prestiżową nagrodę Icon Award na gali  Canadian Screen Awards w Toronto 12 marca 2017 r.

Hollywoodzki skandal związany z producentem Harveyem Weinsteinem  nabiera rozpędu i rozmiarów niczym kula śniegowa. Ośmielone kobiety przywołują coraz więcej faktów ataków seksualnych z przeszłości, które dotyczą innych osób z branży rozrywkowej. 

Obecnie na celowniku znalazł się Gilbert Rozon  - znany impresario i współtwórca popularnej trupy rozrywkowej, festiwalu (i zarazem telewizyjnego serialu) – pod branżową nazwą “Just For Laughs”.

Co najmniej 10 różnych kobiet z Quebeku zamierza postawić go przed sądem za rzekome napaści na tle seksualnym i w tym celu planują pozew zbiorowy.

Kobiety te utworzyły grupę o nazwie “Les Courageuses” (“Odważne”) i wydały oświadczenie za pośrednictwem jednej z dwóch reprezentujących je firm prawniczych.

Mówią w nim, że mają nadzieję, że ich działania zainspirują do ujawnienia się inne ofiary napaści ze strony Rozona, których ma być znacznie więcej.

zz justW swoim oświadczeniu poszkodowane twierdzą, że w latach 1982-2016 Rozon wykorzystał co najmniej 20 kobiet, ale uważają też, że liczba jest “tylko wierzchołkiem góry lodowej”.

63-letni Rozon ustąpił już ze stanowiska prezesa firmy Just For Laughs w wyniku tych zarzutów.

Firma Just For Laughs założona w 1981 roku w Montrealu organizuje dzisiaj największe festiwale komediowe na świecie. Zaś serial telewizyjny zasłynął z ulicznych gagów inscenizowanych na żywo z udziałem przypadkowych przechodniów.

Firma zleciła RBC Capital Markets rozważenie możliwych opcji związanych ze sprzedażą pakietu akcji Rozona w firmie.