TTC – przez dwie godziny jeździsz ile chcesz

Lokalnie Top News list 29, 2017 at 10:00 am

aapresto3

Od sierpnia przyszłego roku pasażerowie TTC korzystający z kart PRESTO będą mogli wielokrotnie korzystać z komunikacji publicznej płacąc tylko za jeden przejazd.

Warunkiem będzie dwugodzinny limit na te przejazdy. Oznacza to, że od chwili wejścia do autobusu, tramwaju lub metra przez dwie godziny możemy jeździć środkami TTC wielokrotnie płacąc tylko za jeden bilet.

Nowe zasady pozwolą osobom wysiadać z pojazdów tyle razy, ile tylko potrzebują bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

„Największa korzyść wynikająca z tej zmiany polega na obniżeniu kosztów transportu, dzięki czemu usługi komunikacji publicznej będą bardziej przystępne, szczególnie w przypadku krótkich podróży. Nasi pasażerowie zyskają elastyczność niezbędną do wykonywania codziennych czynności’ – czytamy w oświadczeniu kierownictwa TTC.

Szacuje się, że nowe regulacje będą kosztowały około 11 milionów dolarów w 2018 roku, a w roku następnym prawie 21 milionów. Pracownicy TTC przewidują, że dzięki zmianom przybędzie też około 5 milionów przejazdów więcej.

„To rozwiązanie zmniejszy barierę finansową i sprawi, że transport publiczny będzie bardziej przystępny dla ludzi o niskich dochodach, zapewni pasażerom większy dostęp do systemu oraz umożliwi wykonywanie wielu krótkich podróży za jedną opłatę” – podkreślono w oświadczeniu kierownictwa TTC.

Przypominamy – na to rozwiązanie będziemy musieli poczekać do sierpnia 2018 roku.