Strajk kierowców autobusów szkolnych odwołany

Lokalnie Top News list 30, 2017 at 10:00 am

aabus

Rodzicom kamień spadł z serca. Nie będzie problemów z dowiezieniem dzieci do szkół.

Zapowiadany strajk kierowców autobusów szkolnych w rejonie Durham nie dojdzie do skutku. Negocjatorzy związku zawodowego UNIFOR Local 4268 w ostatniej chwili zawarli wstępne porozumienie z pracodawcą firmą First Student Canada. Umowa ma charakter wstępny i teraz będzie musiała być ratyfikowana przez związkowców. Dopiero po tym opublikowane zostaną szczegóły nowego kontraktu.

Durham Student Transportation Services zakomunikował, że wszystkie trasy obsługiwane przez First Student Ajax i First Student Brooklin będą funkcjonowały jak zwykle.

Zgodnie z poprzednią umową, kierowcy byli opłacani tylko od chwili, w której zabierali pierwszego ucznia do autobusu, do momentu, w którym pojazd opuści ostatnie dziecko. Nie otrzymywali wynagrodzenia za czas dojazdu do szkoły ani za czas spędzony na trasie bez obecności uczniów w autobusie.

- Kiedy policzyliśmy wszystkie naprawdę przepracowane godziny, to wynagrodzenie, jakie otrzymywali kierowcy było mniejsze niż minimalna płaca w prowincji – stwierdziła Rizvi.

Prezes UNIFOR Local 4268, Debbie Montgomery, powiedziała, że tak niskie płace i nieopłacane choć przepracowane godziny utrudniają firmom autobusowym rekrutację nowych kierowców, co wiąże się z niedoborami takimi jak te, które miały miejsce w Toronto w ubiegłym roku.

- Najlepszym sposobem na pozyskanie nowych kierowców jej ich uczciwe traktowanie – stwierdziła Montgromery – Lubimy prowadzić autobusy i zasługujemy na wynagrodzenie za wszystkie przepracowane godziny.