Areszt i twarde więzienie dla byłego policjanta

Lokalnie Top News grud 1, 2017 at 6:00 am
Była żona nie chce mieszkać z Jamesem Forcillo, a to między innymi było warunkiem przebywania byłego policjanta w areszcie domowym za kaucją.

Była żona nie chce mieszkać z Jamesem Forcillo, a to między innymi było warunkiem przebywania byłego policjanta w areszcie domowym za kaucją.

Const. James Forcillo, zawieszony funkcjonariusz policji pozostanie w areszcie. Nie będzie miał możliwości przebywania na ograniczonej wolności za kaucją do czasu rozprawy odwoławczej.

W ubiegłym roku Forcillo został skazany na sześć lat więzienia za zabicie 18-letniego Sammy Yatima w tramwaju w lipcu 2013 roku. O spawie pisaliśmy w Bejsmencie. Forcillo odwołał się od wyroku, a proces odwoławczy wyznaczony został na 2018 rok. Do tego czasu mógł przebywać w areszcie domowym za kaucją pod pewnymi warunkami. Tych warunków Forcillo rzekomo nie dotrzymał, w związku z tym trafił do aresztu.

Na początku tego tygodnia Sąd Apelacyjny w Ontario złożył wniosek o uchylenie poręczenia, na co Forcillo wyraził zgodę.

W swoim wystąpieniu przed sądem prawnik Forcillo, Michael Lacy, powiedział, że jego klient zgodził się na unieważnienie poręczenia majątkowego był fakt, że jego była żona i jej rodzice nie byli już gotowi działać w charakterze osób gwarantujących poręczenie.

W związku z tym sąd podjął decyzję, że skazany policjant pozostanie w areszcie w rejonie Toronto, a zarzut naruszenia warunków kaucji zostanie rozpatrzony przez sąd 15 grudnia. Po tym Forcillo zostanie najprawdopodobniej przeniesiony do więzienia, by rozpocząć odsiadywanie sześcioletniego wyroku.

- Proces odwoławczy przed sądem wyższej instancji jest w toku – powiedział Lacy – a na rozprawie przedstawione zostaną „nowe dowody”, które mogą doprowadzić do wydania nowego wyroku.