Dwie nieletnie Kanadyjki wśród ofiar “gwałtu przez internet”

Kanada Top News grud 2, 2017 at 12:30 pm

zz dwie1Sąd w szwedzkiej Uppsali, skazał 41-letniego Bjorna Samstrona na 10 lat więzienia, za przestępstwa seksualne, których dopuścił się w internecie. Zmusił dwie dziewczęta z Kanady oraz 24 z innych krajów i jednego chłopca 26 dziewcząt i jednego chłopca, do określonych czynności seksualnych, które wykonywali przed kamerą internetową. Nieletni robili to ponieważ Samstron groził, że ich zabije lub skrzywdzi ich bliskich. Szantażował ich również upublicznieniem kompromitujących materiałów.

Nie wiadomo w jaki sposób Bjorn Samstrom wyszukiwał swoje ofiary. Skrzywdzeni nastolatkowie pochodzą z Kanady, Wielkiej Brytanii oraz USA. Kanadyjki pochodzą z Alberty i z Ontario. Obie miały po 13 lat. W identyfikacji pomogła władzom Szwecji RCMP. Później ekipa dochodzeniowa przyleciała do Szwecji aby zdobyć ich zeznania, dzięki czemu dziewczynki nie musiały zeznawać w szwedzkim sądzie. Ich personalia nie zostaną ujawnione.

Oskarżony Szwed na zdjęciu w sądzie (po lewej)

Oskarżony Szwed na zdjęciu w sądzie (po lewej)

Ofiary nigdy nie spotkały swojego oprawcy osobiście. Do wykorzystywania dochodziło od 2015 do początku 2017 roku.

W chwili popełnienia przestępstwa, żadna z ofiar nie przekroczyła 15 roku życia, co spowodowało, że 41-latek był sądzony także za pedofilię.

Przestępstwo wyszło na jaw, gdy Szweda zatrzymano w związku z innymi oskarżeniami. Policja zarządziła przeszukanie w jego domu, gdzie znaleziono nagrania aktów, do których zmuszał swoje ofiary. Śledczym udało się odszukać 18 z 26 osób.

Nastolatki opowiedziały policji, że Samstrom szantażował je i groził śmiercią. Sąd zakwalifikował przestępstwo jako gwałt. W szwedzkim prawie nie ma bowiem zapisu który mówi, że w trakcie gwałtu musi dojść do stosunku seksualnego.

Samstrom został skazany na 10 lat więzienia, ma również wypłacić swoim ofiarom odszkodowanie. Mężczyzna do końca utrzymywał, że jest niewinny. Jego adwokat zapowiedział odwołanie od wyroku.

Więcej – TUTAJ.