Mieszkańcy Ajax mogą z ulgą odetchnąć. Bandyci siedzą w areszcie.

Lokalnie Top News grud 2, 2017 at 6:00 am

aaajax4

Policja schwytała parę rabusiów, którzy z bronią w ręku porywali samochody w Ajax.

O sprawie pisaliśmy w Bejsmencie przed dwoma tygodniami. Dwaj mężczyźni napadali na mieszkańców Ajax, najczęściej w chwili, gdy wysiadali z samochodów przed swoimi domami i grożąc bronią zabierali kluczyki do samochodów, po czym odjeżdżali uprowadzonymi wozami. Po kolejnym tego typu zdarzeniu policja zdecydowała się ostrzec mieszkańców miasta i zaapelować o ostrożność, co z kolei wywołało u wielu z nich niepokój.

W końcu policji udało się namierzyć podejrzanych. Rozbójnikami okazali się bracia, którym nie chciało się pracować i postanowili poszukać łatwiejszych źródeł dochodu.

Det. Sgt. Ryan Connelly na konferencji prasowej powiedział, że śledztwo było skomplikowane, ale w końcu zakończyło się sukcesem. Wszystko przez to, że w pewnym momencie braciom nie wystarczała zwykła „zabawa” z porywaniem samochodów, które i tak musieli w pewnym momencie porzucić by nie zostać schwytani. Umówili się na spotkanie z jednym z mieszkańców Ajax za pośrednictwem aplikacji internetowej o nazwie LetGo, w której można kupić i sprzedać nieruchomość. Na spotkaniu zrabowali swojej ofierze kilkaset dolarów.

Det. Sgt. Ryan Connelly

Det. Sgt. Ryan Connelly

- W tym momencie byliśmy w stanie uzyskać odcisk palca, a także mieliśmy obraz podejrzanego z zapisu monitoring – mówi Connelly.

Oprócz tych informacji detektywi byli w stanie zlokalizować rejon, w którym działali i prawdopodobnie mieszkali rabusie. W końcu we wtorek aresztowano dwóch podejrzanych po tym, jak 55-letni taksówkarz, Saverian Aruseelan, został okradziony ze swojego telefonu komórkowego i 100 dolarów w pobliżu kasyna Ajax Downs przy Alexander’s Crossing.

- Siedziałem w swojej taksówce, gdy on podszedł, wycelował do mnie z pistoletu i powiedział, bym mu oddał wszystkie pieniądze, bo mi rozwali głowę – opowiada Aruseelan.

- Byliśmy zaskoczeni – mówi det. Connelly – Nawet dziś rano rozmawialiśmy z kolegami i stwierdziliśmy, że nigdy wcześniej nie widzieliśmy w Ajax tak dużej ilości przypadkowych napadów z tak dużym stopniem przemocy.

Detektyw dodał, że kilka ofiar napadów doznało obrażeń, a jeden z nich poniósł rany zagrażające życiu.

Śledztwo wymagało współpracy różnych wyspecjalizowanych jednostek policyjnych, z których każda zapewniła detektywom różne „ekspertyzy, doświadczenia i techniki”. Wiele wnieśli też mieszkańcy Ajax, którzy udzielili policjantom wielkie wsparcie.

Aresztowani podejrzani to: 24-letni Trenell Ottley i 21-letni Trevell Ottley (to nie pomyłka – imiona braci różnią się tylko jedną literą). Staną przed sądem pod zarzutem dokonania szeregu rozbojów z bronią w ręku, porwań samochodów, kradzieży i gróźb karalnych.

Pod koniec konferencji prasowej, Const. George Tudos zauważył, że wciąż jest wiele informacji, których policja nie może upublicznić.

- Spraw jest o wiele więcej. Mamy nadzieję, że dopiero na sali sądowej wszystkie one ujrzą światło dzienne – powiedział – Być może będziemy musieli prowadzić jeszcze inne dochodzenia. Przed nami jeszcze sporo pracy.