Kalendarze z… marihuaną

Kanada Top News grud 4, 2017 at 12:30 pm

zz kalendarz“Odliczaj dni do Wigilii Bożego Narodzenia z jointem w ręku” – to komunikat płynący z firmy Coast 2 Coast Medicinals z Vancouver, która wypuściła na rynek kalendarz wypełniony marihuaną.

Estetyczne, zielone kolorki oraz świąteczne motywy przeplecione listkami konopii – tak prezentuje się ten kalendarz. W “okienkach” znajdują się na przykład pierniczki i ludziki z dodatkiem THC. Cena każdego kalendarza dostępnego w kilku opcjach wynosi nieco ponad 200 dol.

Na oryginalny pomysł wpadła Lorilee Fedler, pracowniczka przedsiębiorstwa, które na co dzień zajmuje się sprzedażą medycznej marihuany. W wywiadzie dla “Financial Post” przyznała, że produkt ten jest tylko modyfikacją adwentowego kalendarza dla piwoszy. Pomyślała, że skoro fani lokalnego browaru mogą w specyficzny sposób świętować to dlaczego w gorszej sytuacji mają być amatorzy marihuany?

Choć legalność produktu budzi wątpliwości (rekreacyjna marihuana będzie legalna  dopiero w lipcu 2018 roku), firma wykorzystując lukę w prawie sprzedała już kilkaset kalendarzy, a na liście oczekujących jest ponad 1500 osób.

Coast 2 Coast Medicinals nie przejęli się krytyką, spokojnie oświadczając, że policja nie interesuje się ich produktem. - Nie spodziewaliśmy się, że nasz produkt będzie tak popularny. Zamówienia płyną z całego świata - powiedziała Fedler.

zz kalendarz2

Mark Haden, wykładowca zajmujący się zdrowiem publicznym na Uniwersytecie Columbia jest zwolennikiem legalizacji marihuany, jednak pomysł kalendarza mu się nie podoba. Twierdzi, że produkt nie jest odpowiedniej jakości. Sugeruje też, że przedstawianie marihuany w śmiesznym kontekście jest szkodliwe społecznie. - Nie chcemy karać za posiadanie marihuany, ale też nie chcemy jej promować. Naszym celem jest pokazać ją jako coś nudnego.

Fiedler odpowiada: - Gdybyśmy umieścili marihuanę w kalendarzach stylizowanych na dziecięce, to widziałabym problem. Uważam jednak, że nasz produkt nie jest atrakcyjny dla najmłodszych.

Więcej - TUTAJ.

zz kalendarz5