Ktoś igra z ogniem – seria podpaleń domów w Toronto

Lokalnie Series Top News grud 4, 2017 at 6:00 am

aapozar2

W ciągu ostatniego weekendu doszło do 12 podpaleń i pożarów w dwóch dzielnicach Toronto.

Sześć z nich miało miejsce w sobotę w Rexdale, sześć na osiedlu Annex. Policja aresztowała 20-letniego mężczyznę i oskarżyła o podłożenie ognia w Annex, choć też nie ma pewności, że to właśnie on jest winien wszystkim pożarom w tym rejonie.

Jeden z pożarów został nagrany na wideo podczas przez młodego mieszkańca podpalonego domu. Film został opublikowany na YouTube i pokazuje rodzinę, która ucieka z płonącego domu przy Euclid Avenue. Osoba filmująca zdarzenie mówi, że był to pierwszy z serii pożarów.

Wszystkie pożary miały miejsce pomiędzy ulicami Harbord i Lennox od północy i południa i pomiędzy Bathurst Street i Euclid Avenue od wschodu i zachodu.

Druga epidemia pożarów wybuchła na tej samej ulicy Woolenscote Circle, w pobliżu autostrady 27 i Finch Avenue.

Ktoś kto podpalał domy użył łatwopalnej substancji, która powodowała szybkie rozprzestrzenianie się ognia. Na szczęście w większości wypadków ogień bardzo szybko ugaszono. W kilku domach odnotowano szkody, ale żaden z mieszkańców nie odniósł obrażeń.

Cała sprawa jest tajemnicza. Być może w mieście działa grupa piromanów lub jest to jeden człowiek, który nagle znalazł naśladowców. Policyjni detektywi wraz ze strażakami prowadzą intensywne śledztwo.

Policjanci zwrócili się do mieszkańców o zachowanie szczególnej czujności i o zgłaszanie wszelkich podejrzanych osób i zdarzeń.