$25 milionów na infrastrukturę rowerową w Toronto

Lokalnie Top News grud 5, 2017 at 6:00 am

aarower2

Na rozwój komunikacji rowerowej rząd Ontario chce przeznaczyć ponad 92 miliony dolarów.

Sporą część z tej sumy dostanie Toronto, które otrzyma przeszło 25 milionów.

Minister transportu prowincji Steven Del Duca mówi, że w ten sposób rząd chce pomóc 120 społecznościom w Ontario w budowie infrastruktury rowerowej. Wydatki te są rozłożone na cztery lata i są objęte w planie dojazdów do pracy i ma pomóc w osiągnięciu celów w zakresie redukcji gazów cieplarnianych. Warto dodać, że pieniądze pochodzą z podatków pobieranych w ramach programu „Cap-and-trade Ontario”.

- Wiemy, że musimy zrobić więcej, aby wesprzeć te osoby w całej prowincji, które wybierają jazdę na rowerze – powiedział Del Duca – Są one obecne w różnych społecznościach, od tych najmniejszych do największych. I wszystkie one powinny z tego planu korzystać.

Zdaniem Ministerstwa Transportu do finansowania będą kwalifikowały się te projekty, które wpierają jazdę po mieście i będą miały na celu poprawę istniejącej infrastruktury rowerowej. Społeczności, których populacja przekracza 15 tysięcy i planują stworzenie ścieżek rowerowych od nowa również kwalifikują się do wsparcia finansowego z funduszy prowincyjnych.

Toronto otrzyma 25,6 miliona dolarów, które ma wykorzystać na rozszerzenie miejskiego systemu Bike Share, który dzięki temu wzbogaci się 3 tysiące nowych rowerów, które znajdą się w 300 nowych lokalizacjach.

Szacuje się, że w Ontario z rowerów korzysta około półtora miliona osób co najmniej raz w tygodniu w okresie wiosennym, letnim i jesienią.