Denis Shapovalov tenisistą roku

Kanada Top News grud 6, 2017 at 1:03 pm
Denis Shapovalov

Denis Shapovalov

Denis Shapovalov został wybrany najlepszym tenisistą 2017 roku w Kanadzie według Tennis Canada. Najlepszą tenisistą została Bianka Andreescu. Tym samym dobiegła końca kilkuletnia dominacja Milosa Raonicia i Eugenie Bouchard.

Za Denisem Shapovalovem znakomity rok. Z anonimowej postaci stał się jedną z najjaśniej świecących młodych gwiazd męskich rozgrywek. 18-latek awansował z 250. na 49. miejsce w rankingu ATP (aktualnie jest 51.), dotarł do IV rundy wielkoszlemowego US Open oraz półfinału turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Montrealu, gdzie pokonał m.in. Rafaela Nadala czy Juana Martina del Potro.

W uznaniu za swoje wyniki Shapovalov zdobywa kolejne nagrody. W ubiegłym miesiącu został wybrany najlepszym tenisistą młodego pokolenia w rozgrywkach ATP World Tour. Z kolei Tennis Canada wyróżniła go mianem tenisisty 2017 roku w kraju.

Bianca Andreescu

Bianca Andreescu

- To był dla mnie rok pełen niespodzianek, a kończy się kolejną - przyznał 18-letni Shapovalov. - Czuję się wyróżniony, że przez Tennis Canada zostałem wybrany najlepszym tenisistą roku oraz że mogłem reprezentować barwy kraju w Pucharze Davisa i rozgrywkach ATP World Tour. Moje indywidualne wyniki, na które szczególnie zwraca się uwagę, nie byłyby możliwe bez wsparcia mojej rodziny, trenerów, menedżerów i kibiców.

Za najlepszą tenisistką roku uznano Biancę Andreescu. 17-latka w sezonie 2017 wygrała turnieje rangi ITF Futures w Rancho Santa Fe i Santa Margherita de Pula. Zadebiutowała również w cyklu WTA Tour, osiągając finał turnieju w Quebec City w deblu.

Gabriela Dabrowski

Gabriela Dabrowski

Tym samym przerwana została supremacja Milosa Raonicia i Eugenie Bouchard, którzy zdominowali poprzednie edycje plebiscytu na tenisistów roku w Kanadzie. Raonić wygrywał nieprzerwanie od 2011 roku, natomiast Bouchard od 2012.

Deblistą roku w Kanadzie wybrano Daniela Nestora, a deblistką – Gabrielę Dabrowski. Z kolei za najlepszych zawodników młodego pokolenia uznano Felixa Augera-Aliassime’a i Carol Zhao.