Piękna morderczyni raczej niepoczytalna

Lokalnie Series Top News grud 6, 2017 at 4:00 pm
Rohinie Bisesar

Rohinie Bisesar

Ława przysięgłych uznała, że 41-letnia Rohinie Bisesar, oskarżona o nieracjonalne zabójstwo w podziemnych systemie PATH miasta Toronto nie stanie przed sądem za morderstwo z premedytacją.

Bisesar oczekuje na proces w związku z incydentem, jaki wydarzył się 11 grudnia 2015 roku, kiedy to 28-letnia Rosemarie “Kim” Junor została śmiertelnie ugodzona przez nią nożem w sklepie Shoppers Drug Mart.

Psychiatra sądowy uznał, że oskarżona cierpi na schizofrenię i jako psychotyczce dolegają jej halucynacje i niezdolność do racjonalnego rozumowania.

Z kolei sama Bisesar utrzymywała, że ​​nie cierpi na żadne zaburzenia psychiczne, twierdząc zarazem, że ​​jest kontrolowana przez urządzenia elektroniczne, które zostały jej wszczepione i wierzy, że poczuje się lepiej, jeśli “urządzenia zostaną usunięte”.

Gdy po godzinnych deliberacjach jury zdecydowało, że Bisesar nie może być sądzona, jej adwokat stwierdził, że trudno mu reprezentować klientkę, ponieważ wydaje się, że nie rozumie ona co się wokół niej dzieje i najwyraźniej nie rozumie też, że jej ofiara nie żyje.

zz rohinie

Rohinie Bisesar na przesłuchaniu przed sądem

Sama oskarżona zaprzeczyła istnieniu jakichkolwiek problemów ze zdrowiem psychicznym. Została skierowana na 60-dniowe leczenie w Centrum Uzależnień i Zdrowia Psychicznego, zanim inny skład ławy przysięgłych zadecyduje w styczniu czy będzie zdolna do stawienia się przed sądem. Kolejną datę jej badań ustalono na październik 2018 roku.

Do tragicznego incydentu doszło dwa lata wcześniej w sklepie Shoppers Drug Mart w podziemiach centrum Toronto na wysokości Bay/Wellington. Bisesar weszła z nożem do sklepu i niczym nie sprowokowana dźgnęła swoją ofiarę, która wkrótce potem zmarła w szpitalu z odniesionych ran.

Ofiara - Rosemarie "Kim" Junor

Ofiara – Rosemarie “Kim” Junor

Rohinie Bisesar jest absolwentką prestiżowej Schulich School of Business przy Uniwersytecie York (w roku 2007), a także posiadaczką dyplomu Uniwersytetu Torontońskiego z biologii molekularnej, a jej doświadczenie zawodowe obejmuje nawet takie dziedziny jak górnictwo i doradztwo inwestycyjne.

Niedatowane zdjęcie Bisesar

Niedatowane zdjęcie Bisesar

Jej byli szefowie i wykładowcy oceniają ją bardzo wysoko za inteligencję, wiedzę, fachowość i zawodową pasję. Nie miała do tej pory żadnych problemów z wymiarem sprawiedliwości i cieszyła się nienaganną opinią. Biorąc pod uwagę jej  “imponujące CV”, co najmniej zagadkowo brzmią opinie psychiatryczne na jej temat.

Z drugiej strony dziennik “The National Post” spekulował, że o ewentualnej chorobie psychicznej Bisesar świadczyć może ostatni mail, jaki wysłała do znajomego. Miała w nim jakoby napisać: “Jest mi bardzo przykro z powodu tego co się stało, ale czułam potrzebę by zrobić coś ekstremalnego, czego nigdy w życiu bym nie zrobiła, aby zobaczyć jak to jest, gdy się zrobi coś takiego”.

Więcej – TUTAJ.