To dobra zmiana – uważa połowa ankietowanych

Lokalnie Top News grud 6, 2017 at 10:00 am

aaking

Połowa mieszkańców Toronto akceptuje ograniczenie dostępu pojazdów kołowych na ruchliwym odcinku King Street.

Sondaż agencji Forum Research wśród 843 losowo wybranych torontończyów wskazuje, że 50% respondentów popiera pilotażowy projekt ograniczenia ruchu samochodów po King Street pomiędzy ulicami Jarvis Street i Bathurst Street, a 24% potępia wprowadzone zmiany.

W grupie osób akceptujących projekt pilotażowy 33 procent stwierdziło, że czyni to „zdecydowanie”, zaś 15% z grupy niezadowolonych robi to równie zdecydowanie.

Badanie wykazało również, że 73 procent respondentów znało szczegóły nowych regulacji ruchu, a stwierdziło, że „bardzo dobre zna” projekt. Tylko 21 procent stwierdziło, że słabo orientuje się w tej kwestii, a 10 procent, że sprawa jest „obca”.

Największą grupę, którzy są bardzo usatysfakcjonowani z wprowadzonych zmian stanowią mieszkańcy, którzy podróżują codziennie po King Street tramwajem. Stanowią oni 63% usatysfakcjonowanych z wprowadzonych zmian.

- Świadomość funkcjonowania pilotażu na King Street jest bardzo wysoka, co oznacza, że miasto wykonało świetną pracę w komunikacji urzędu miasta ze społeczeństwem – skomentowała Lorne Bozinoff, prezes Research Forum.

Sondaż przeprowadzono 21 i 22 listopada. Błąd statystyczny stanowi w tego rodzaju badania plus, minus 3 procent.