Torontoński radny przechodzi do „wielkiej” polityki

Lokalnie Top News grud 8, 2017 at 10:00 am

Denzil Minnan-Wong chce zostać posłem.

Minnan-Wong jest radnym w Radzie Miasta Toronto reprezentującym Ward 34 Don Valley East od 1997 roku. Od kilku lat jest też zastępcą burmistrza. Teraz zdecydował się ubiegać o nominację na posła do prowincyjnego Parlamentu z ramienia Partii Konserwatywnej Ontario. Ogłosił to podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w czwartek po południu.

Radny powiedział, że identyfikuje się z programem lidera ontaryjskich Konserwatystów, Patricka Browna i jego pomysłami.

- Jestem konserwatystą od 1975 roku. Byłem fiskalnym konserwatystą działającym na rzecz utrzymywania podatków w rozsądnej wysokości. Przez całą moją dotychczasową karierę w Radzie Miasta robiłem wszystko co w mojej mocy, by nie podwyższać podatków i zawsze podkreślałem, że podatki są za wysokie, a ludzie potrzebują naszej pomocy – powiedział kandydat na posła – Z tym przesłaniem idzie do wyborów lider Konserwatystów, Patrick Brown.

Minnan-Wong popiera także program Torysów wsparcia dla komunikacji publicznej w Toronto.

- Oferujemy 5 miliardów dolarów na rozwój komunikacji a także rozłożenie kosztów kapitałowych na wszystkie linie metra. To będzie ogromne wsparcie dla miejskiej komunikacji – powiedział kandydat na posła.

Radny nie szczędził gorzkich słów urzędującej premier Ontario, Kathleen Wynne i przyznał, że jest bardzo rozczarowany sposobem w jaki prowadzi ona sprawy w prowincji. Przypomniał też błędy obecnej ekipy rządzącej, która nie potrafiła rozwiązać wielu problemów, z jakimi się borykała. Jako przykłady podał fatalną organizację pogotowia lotniczego Ornge i systemu e-health.

Nie dał Kathleen Wynne szans na utrzymanie się u władzy po wyborach.

- Kamień już jest, a za nim ruszy lawina. Myślę, że ludzie szukają zmiany – powiedział.

Minnan-Wong będzie ubiegał się o miejsce Parlamencie w okręgu Don Valley East. Wybory prowincyjne w Ontario odbędą się w czerwcu 2018 roku.