3-letni chłopiec ofiarą pożaru w Six Nations

Lokalnie Top News grud 9, 2017 at 5:58 am

aasixnationsStrażacy wyprowadzili z ognia całą rodzinę. Tylko on jeden nie przeżył.

Szef miejscowej straży pożarnej, Matthew Miller powiedział, że strażaków wezwano do dwupiętrowego domu w Ohsweken. Dzwonili sąsiedzi, którzy widzieli gęsty młyn wydobywający się z piętrowego domu i ogień.

Strażacy, którzy weszli do środka znaleźli dwoje dzieci – jedno trzytygodniowe niemowlę, a drugie roczne. Oboje trafili do szpitala w ciężkim stanie.

Miller powiedział, że strażacy poszukiwali jeszcze czworo innych dzieci. On sam w akcji zatruł się dymem i również trafił do szpitala

Miller powiedział, że oceniano cztery inne dzieci. On sam trafił do karetki pogotowia z powodu zatrucia, gdy jego maska przeciwgazowa została zerwana, gdy uderzył w balustradę schodów ratując kolejne dziecko. Szybko doszedł do siebie i powrócił do pracy.

Na piętrze domu, pod łóżkiem strażacy znaleźli trzyletnie dziecko. Chłopiec był nieprzytomny. Szybko trafił pod opiekę lekarzy z pogotowia ratunkowego. Odwieziony do szpitala zmarł.

- To tragiczna sytuacja dla całej społeczności. Nie potrafię sobie wyobrazić, co teraz przeżywają rodzice dziecka i przyjaciele rodziny – powiedział Miller.

Ekipy strażackie do rana dogaszały tlący się ogień. Na miejscu są też inspektorzy Biura Straży Pożarnej, którzy mają określić przyczynę pożaru oraz ocenić szkody.