Po raz pierwszy ligę MLS wygrywa kanadyjski klub

Kanada Series Top News grud 10, 2017 at 12:30 pm

zz toronto4Piłkarze Toronto FC po raz pierwszy w historii triumfowali w amerykańskiej lidze MLS. W finale pokonali u siebie Seattle Sounders 2:0 i zrewanżowali się temu rywalowi za porażkę w rzutach karnych przed rokiem. Wcześniej zdobyli Tarczę Kibiców dla najlepszej ekipy sezonu regularnego oraz Voyageurs Cup, a więc tytuł najlepszego zespołu z Kanady.

Toronto było w finale lepsze od pierwszego gwizdka sędziego, ale znakomicie w bramce Sounders spisywał się Sebastian Frei. Piłkę z siatki po raz pierwszy wyciągnął dopiero w 67. minucie, kiedy Amerykanin Jozy Altidore wykorzystał prostopadłe podanie Włocha Sebastiana Giovinco i wykończył akcję.

Jozy Altidore po strzale gola

Jozy Altidore po strzale gola

Wynik ustalił w doliczonym czasie drugiej połowy Hiszpan Victor Vazquez. Były to jedyne gole stracone przez zespół z Seattle w fazie play off.

- To trofeum było obsesją przez ostatnie 364 dni. Nie tylko moją – każdego zawodnika z osobna, każdego trenera, każdego członka sztabu. Trudno opisać to tak, żeby ktoś z zewnątrz zrozumiał, jak nam się żyło z tą obsesją – powiedział kapitan zwycięzców z Toronto, Amerykanin Michael Bradley.

Z pucharem - Michael Bradley

Z pucharem – Michael Bradley

Toronto było też najlepszym zespołem fazy zasadniczej, za co również otrzymało wyróżnienie, podobnie jak za tytuł najlepszej drużyny w Kanadzie.

- Minęło wiele czasu, nie brakowało złamanych serc, jak przed rokiem. Ale to była niesamowita podróż - podkreślił trener Greg Vanney.

To pierwszy tak prestiżowy sukces klubu, który w MLS występuje od 2007 roku. Dopiero w 2015 udało mu się awansować do fazy play-off – żadna inna drużyna w historii rozgrywek nie musiała czekać na to tak długo.

Więcej - TUTAJ.