Pożyteczna zabawa ciepłokrwistych

Lokalnie Top News grud 10, 2017 at 6:00 am
Wanda Prochazka uczestniczyła w biegu po raz pierwszy. – Szkoda, że nie padał śnieg – powiedziała reporterowi CBC – Ale wciąż jest fajnie.

Wanda Prochazka uczestniczyła w biegu po raz pierwszy. – Szkoda, że nie padał śnieg – powiedziała reporterowi CBC – Ale wciąż jest fajnie.

Mimo mrozu, w strojach kąpielowych, w czapeczkach św. Mikołaja przebiegli 3 kilometry by zebrać fundusze na SickKids Hospital.

aamikolajeGrupa lokalnych entuzjastów ekstremalnych rozrywek uczestniczyła wczoraj w Toronto Speedo Run biegnąc po ulicach Bay Yorkville i Cumberland ubrana w czerwone stroje kąpielowe i czerwono-biale czapeczki.

Sponsorami biegu byli kupcy z Toronto Christmas Market oraz właściciele biznesów z okolic, gdzie odbywał się bieg.

- Po prostu naprawdę zwiększamy dziś zakupy w tych sklepach w Yorkville – powiedział organizator biegu, Matt Freeman

Biegi „Mikołajów” mają już swoją tradycję. Zaczęły się w 2005 roku bardziej jako zabawa niż wyścig. Freeman mówi, że ważniejsza jest przyjemność uczestnictwa, zebranie funduszy niż jakikolwiek sportowy wynik.

W sumie przez 12 lat „zabawy” na rzecz szpitala zebrano przeszło 320 tysiecy dolarów. Pieniądze te przeznaczane są na zabawki i rozrywki dla chorych dzieci, które są pacjentami torontońskiego szpitala.

- Te pieniądze wykorzystywane są przede wszystkim do celów rekreacyjnych, w tym materiałów eksploatacyjnych takich jak zabawki, materiały do gry, urządzenia do zabawy – mówi Freeman.