Porażka za porażką

Polacy w Kanadzie Top News grud 11, 2017 at 12:30 pm

zz porazka1Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przegrała drugi mecz podczas swojego pobytu w Kanadzie.

Dorobek polskich podopiecznych kanadyjskiego trenera Teda Nolana po dwóch grach kontrolnych pozostaje na minusie.

Tym razem lepszym zespołem okazała się drużyna Uniwersytetu New Brunswik Varsity Reds, która wygrała 4:1 (2:0, 1:1, 1:0).

Kanadyjczycy już w pierwszej tercji strzelili  dwa gole, potem w drugiej odsłonie podwyższyli na 3:0. Honorową bramkę dla Polaków zdobył zawodnik Cracovii Krystian Dziubiński po podaniu innego hokeisty „Pasów” Macieja Kruczka.

zz porazka2Wcześniej Polacy przegrali z ontaryjskim zespołem Stoney Creek Generals 2:5.

13 grudnia reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w Kanadzie z zespołem złożonym z zawodników występujących w zespołach uniwersyteckich ligi New Brunswick.

- Nie zgadzam się, że graliśmy z amatorami, bo widać było, że jest to bardzo dobra drużyna z mocnej ligi, a zawodnicy prezentują dobry poziom wyszkolenia technicznego. Miałem troszkę pracy, a gra na mniejszym lodowisku nie jest mi obca, gdyż w Wielkiej Brytanii takie wymiary mają tafle. Przeciwnik grał szybko krążkiem, miał zaplanowane i wytrenowane pewne schematy gry. Rywalizacja z takimi drużynami to dobre doświadczenie. Dlatego świetnie, że jesteśmy w Kanadzie i to prawdziwa szkoła, a my przyjechaliśmy po naukę - stwierdził bramkarz Przemysław Odrobny.

Skład polskiej drużyny - TUTAJ.